logo zok

Współpraca z partnerami

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
piątek, 10 stycznia 2014 14:59

Moja przygoda z filcem

9 stycznia 2014 roku w holu Złocienieckiego Ośrodka Kultury licznie przybyli goście mogli obejrzeć niepowtarzalną kolekcję ubrań wykonanych przez panią Wiolettę Ślączkę.
Kamizelki jak z bajki o Dzwoneczku, sukienki, tuniki, szale w pięknej gamie kolorystycznej. Wszystko jest nie tylko sztuką ale ubrania te można nosić! Jak sama autorka mówi że są to ubrania z jej szafy. Wszystkich którzy cenią sobie oryginalny i niepowtarzalny strój serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Kolekcję ubrań z filcu można oglądać do 30 .01. 2014 r.
Kilka słów od autorki:
Moja przygoda z filcem zaczęła się w listopadzie 2010 roku.
Jak, dlaczego? Przez matematykę!!!
Sprawdzając prace w czasie próbnej matury z matematyki zobaczyłam filcowaną broszkę -kwiatka. Wiedziałam tylko, że jest to filc, resztę opowiedział mi kolega You Tube, o szczegółach dowiadywałam się z grup dyskusyjnych, polecić mogę grupę w serwisie Golden Line, potem wujek Facebook pomógł poznać osoby zajmujące się filcowaniem i tutaj bardzo życzliwe okazały się koleżanki z Rosji, które wskazały bardzo ciekawe strony, co prawda rosyjskojęzyczne.
Potwierdzenie moich dotychczasowych umiejętności uzyskałam na kursie w Poznaniu w pracowni Kreatywnie.
Potem były moje własne eksperymenty, z różnymi rodzajami wełny i dodatków do niej. Z filcu można robić wiele rzeczy, mnie interesuje praktyczne wykorzystanie wełny np. w ubraniach i ozdobach, można eksperymentować z grubością filcu, wykorzystywanymi dodatkami (jedwabiem, wiskozą, bawełną, lnem....).
Filc jest mięciutki, cieplutki można go nosić o każdej porze roku. Praca z filcem wymaga fantazji, skupienia i jest wyczerpująca fizycznie, prawie jak intensywne wielogodzinne ćwiczenia. Sprawia mi wiele satysfakcji, więc z czystym sumieniem mogę polecić to zajęcie.

Prywatnie: urodziłam i wychowałam się w Złocieńcu. Jestem absolwentką koszalińskiego Technikum Elektronicznego i Leningradzkiego Instytutu Inżynierów Transportu Kolejowego (obecnie Petersburski Państwowy Uniwersytet Kolejnictwa ), od 20 lat pracuję w tutejszym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. W. Andersa.

Współpraca z partnerami

baner konwersji

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus