logo zok

Współpraca z partnerami

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 14 października 2013 11:10

Jacek Braciak i Lech Dyblik - Filmowy weekend w Złocieńcu

Emocjonujące spotkania i dyskusje z aktorami, seanse kina polskiego, warsztaty filmowe Złocienieckiego Koła Filmowego oraz elektryzujący koncert muzyki filmowej z cyklu „Opowieści Nocy”. To wszystko wydarzyło się podczas trzech dni Przeglądu Filmowego „Aktorzy Drugiego Planu” w Złocieńcu.

Oficjalne otwarcie Przeglądu miało miejsce w sobotę 12 października. Uroczystość rozpoczęła się etiudą taneczną pt.: „Bad dancing – good art” w wykonaniu Piotra Stanka i Katarzyny Kanii. Podczas uroczystości aktorowi Lechowi Dyblikowi nadany został tytułu honorowego obywatela gminy Złocieniec.

Pomysł na „Przegląd Filmowy – Aktorzy Drugiego Planu” powstał z miłości do kina polskiego i chęci dostrzeżenia roli aktorów drugiego planu. Tytuł przeglądu filmowego jest tylko metaforycznym zwróceniem uwagi na tych, którzy czasami pozostają w cieniu. Nierzadko ich role na długo pozostają w naszej pamięci, a spotkania z nimi czy wywiady w najbardziej dostępnych środkach masowego przekazu są sporadyczne.

Przegląd Filmowy był również wielkim świętem kina polskiego. Pokazaliśmy rodzime filmy o wysokich walorach artystycznych, które zostały nagrodzone w wielu konkursach i festiwalach w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. W programie przeglądu znalazły się np. filmy wyreżyserowane przez Wojciecha Smarzowskiego czy arcydzieło polskiej kinematografii – film pt.:”Edi”.

Diamentowanym sponsorem Przeglądu Filmowego „Aktorzy Drugiego Planu” był Bank Gospodarstwa Krajowego. Ponadto wsparli nas: LGD „Partnerstwo Drawy”, Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Filmoteka Narodowa.

Współpraca z partnerami

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus