logo zok

plenfrdeites

Repertuar kina Mewa

 

kino szkola2

logo m kult

erasmus plus

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem

ekdus

DK plus

wosp serce

wtorek, 03 września 2013 07:09

Dożynki gminne w Cieszynie

W tym roku gminne święto plonów odbyło się w sołectwie Cieszyno. Tradycyjnie uroczystość dożynkowa rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Po mszy św., przy muzyce kapeli, w barwnym korowodzie uczestnicy uroczystości udali się na plac dożynkowy.

Władze samorządowe przywitały mieszkańców oraz gości przebywających na terenie gminy Złocieniec oraz podziękowały rolnikom za ich trud oraz czas pracy żniwnej.
Starostowie Dożynek, Państwo Iwona i Grzegorz Majewscy przekazali chleby na ręce Zastępcy Burmistrza Złocieńca – Piotra Antończaka oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej – Waldemara Bucy. Władze oraz sołtysi 9. sołectw podzielili się chlebem z wszystkimi uczestnikami dożynek.
Część artystyczną dożynek uświetnił zespół tańca „Małe Złocienie", zespół śpiewaczy „Darskowiacy" oraz artyści z Teatru Władca Lalek spektaklem „ Cztery mile za piec".
Niewątpliwie największą ozdobą dożynek były kolorowe wieńce i ekspozycje, które były oceniane przez jury.
I tak w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy w stylu tradycyjnym I miejsce zajęło sołectwo Stare Worowo, II miejsce sołectwo Warniłęg, III miejsce sołectwo Darskowo, wyróżnienia przypadły dla pozostałych sołectw: Bobrowa, Cieszyna, Kosobud, Stawna, Rzęśnicy i Lubieszewa.
Natomiast w konkursie na najładniejszą ekspozycję dożynkową I miejsce zajęło sołectwo Bobrowo, II miejsce sołectwo Lubieszewo, natomiast III miejsce sołectwo Darskowo. Wyróżnienia otrzymały sołectwa: Cieszyno, Rzęśnica, Stawno, Stare Worowo, Kosobudy oraz Warniłęg.
Nie możemy pominąć naszych najmłodszych pociech, które również, korzystając z pomocy dorosłych bardzo się napracowały. Plotły bowiem wianuszki na głowę w formie korony, w których zaprezentowały się podczas uroczystości dożynkowej. Dla nich również przygotowaliśmy nagrody. I miejsce zajęła Angelika Kozioł z Warniłęgu, II miejsce Julia Kocoł z Rzęśnicy i III miejsce Dominika Garska z Kosobud.
Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował konkurencje sportowe z nagrodami, były zamki dmuchane, kule wodne. Największą jednak atrakcją była przejażdżka amfibią oraz podziwianie panoramy Cieszyna ze strażackiego podnośnika.
Gwiazdą wieczoru był zespół Masters, który wprowadził uczestników dożynek w taneczny nastrój. Natomiast zabawę taneczną poprowadził DJ Romero.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie rzeczowo – finansowe sponsorom j.n.:
- Panu Bogdanowi Kobyluk z Cieszyna,
- Spółdzielczej Grupie Kapitałowej – Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim,
- Panu Stanisławowi Balińskiemu z Darskowa
oraz mieszkańcom Cieszyna, którzy przyczynili się do organizacji dożynek.

Już wkrótce

Kalendarz wydarzeń

swieto drawy na www

tworcy galeria wystawy

muzyczny piatek b1

zloc kolo filmowe

Nasi partnerzy:

dom kultury plus  sksil  galeria piwnica  ForumKrakow Zachodniopomorskie  logo mkidn 6490reklama kinads pozioma     DSI logo  infoludek magazyny  logo vector software