logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 19 sierpnia 2013 13:41

Złocieniecki Interfolk już po raz szósty

Interfolk czyli Międzynarodowe Spotkania z Folklorem to impreza łącząca kultury, światopoglądy i pokolenia. Do Złocieńca zawitała już po raz szósty.

Pierwszego dnia zobaczyliśmy zespoły z Chorwacji oraz Indonezji. Zespół z Chorwacji przyjechał do nas ze Splitu, tak często odwiedzanego przez turystów odpoczywających nad Adriatykiem. Zespół zaprezentował charakterystyczne dla swojego regionu tańce i stroje. Zaskoczeniem dla wszystkich były młodziutkie mieszkanki Dżakarty, które swoimi czarodziejskimi i kolorowymi strojami oraz niesamowicie orientalnymi tańcami rozchmurzyły niebo nad Złocieńcem. Kolejnego dnia zobaczyliśmy „Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie”, w którym występuje Magdalena Kozubek pochodząca ze Złocieńca. Ponadto tego dnia wysłuchaliśmy gorące rytmy meksykańskiej muzyki oraz obejrzeliśmy występ zespołu tanecznego „Ballet Folklorico de Tamaulipas”. Ostatni dzień był połączeniem europejskiej precyzji z żywiołowością południa. Zobaczyliśmy występ Brazylijczyków „Muzyka grana przez zespół z Brazylii przeniosła mnie swoimi rytmami w sam środek tego kraju” powiedział jeden z widzów tegorocznego Interfolku. Natomiast ukraiński Narodowy Zespół Tańca z Łucka zademonstrował precyzję ruchu, niezwykły kunszt oraz vivat młodości.

Tegoroczny złocieniecki Interfolk już za nami widzimy. Pełni wrażeń i emocji czekamy na przyszłoroczne występy ludowych zespołów pieśni i tańca. 

 

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus