logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 30 lipca 2013 10:07

Delegacja powiatu drawskiego w Schifflange (Luksemburg)

Pobyt polskiej delegacji powiatu drawskiego w Schifflange (Luksemburg) 20 – 27.07.2013r.

Europejski Festiwal Ludzi (EPF) rozpoczął się w niedzielę paradą 15. państw Unii Europejskiej: Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Niemiec, Portugalii, Szkocji, Włoch i Polski. Prowadzeni przez motocyklistów i luksemburską orkiestrą przeszliśmy ulicami miasta tańcząc i śpiewając.

Całą uroczystość otwarcia EPF dopełniła Msza Święta, podczas której każde z państw odczytało w swoim narodowym języku fragment Listu do Efezjan „Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój".

Od poniedziałku do piątku, do południa, delegacje brały udział w zawodach sportowych takich jak: bule, koszykówka, tenis ziemny, tenis stołowy, piłka nożna. Natomiast po południu, na scenie, odbywały się występy artystyczne promujące kultury poszczególnych państw, teatr uliczny, malowanie, fotografia. Wspólne gotowanie potraw luksemburskich przez dwie osoby z każdej delegacji, to okazja to poznania kuchni innych narodów.

Każda z ww. konkurencji była oceniana. W rezultacie Polska zajęła 11. miejsce ale za całokształt czyli: za różnorodność grup wiekowych, za aktywny udział w konkurencjach, za kibicowanie, za to, że nas było „widać i słychać" otrzymaliśmy najważniejszą nagrodę Europejskiego Festiwalu Ludzi - TROFEUM FAIR PLAY.
Otrzymaliśmy również przechodni puchar EPF Fair Play, który w ubiegłym roku przypadł Portugalii.
W roku 2014 Europejski Festiwal Ludzi odbędzie się w Bad Segebergu (Niemcy), natomiast w 2015 w Powiecie Drawskim (Polska).

Realizacja zadania była współfinansowana przez Zarząd Powiatu Drawskiego.
Więcej informacji na oficjalnej stronie EPF: www.epf2013.lu
SPK

{youtube}d6rUfbpkQgM{/youtube}

{youtube}McNsmxg0S9A{/youtube}

{youtube}pbh5BEZkxuo{/youtube}

 

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus