logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 03 czerwca 2013 13:24

Wielki hałas – czyli warsztaty bębniarskie

W ostatni weekend maja Złocieniecki Ośrodek Kultury zorganizował warsztaty bębniarskie. Zajęcia prowadzili liderzy grupy DJEMBEFOLA z Kalisza Pom.
Na warsztaty przyszły dzieci, młodzież oraz dorośli. Rozpoczęły się w piątek – 24 maja, a zakończyły w niedzielę 26 maja.

Podczas tych trzech dni warsztatowicze zapoznali się z budową i rodzajami bębnów oraz ich historią. Naukę rozpoczęli od podstawowych uderzeń: slap, ton, bas i zamknięty slap. Nauczyli się także prawidłowej gry na bębnach afrykańskich. Zaczęli od prostych rytmów w metrum na 3 i 4, po trudne rytmy afrykańskie, tj. rytm Djole pochodzącego z Gwinei oraz rytm Kuku pochodzącego z Mali. Warsztatowicze nauczyli się również śpiewać pieśni ludowe.
Podczas warsztatów panowała miła i sprzyjająca nauce atmosfera, chociaż na koniec wszystkich bolały dłonie od wielogodzinnej gry na bębnach. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i wiele się nauczyli.

Dziękujemy i chcemy ponownie! (ZOK)

Media

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus