logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 04 czerwca 2013 12:31

Radosne święto wszystkich dzieci

W Złocieńcu Dzień Dziecka obchodziliśmy 2 czerwca 2013r. Obchody rozpoczęliśmy w kinie „Mewa" seansami filmowymi w 3D. Zarówno dzieci, jak i dorośli, którzy przyprowadzili swoje pociechy, z przyjemnością obejrzeli bajkę pt. „Żółwik Sammy 2". Tego dnia, ku radości najmłodszych wstęp na bajki był bezpłatny.

Przed budynkiem Złocienieckiego Ośrodka Kultury na dzieci i ich rodziny czekało wiele niespodzianek. Już o godzinie 14.00 wiceburmistrz Złocieńca w towarzystwie Zająca Złocieniaszka złożył dzieciom gorące życzenia.
Chwilę później odbył się konkurs na najciekawszy strój klauna.

Na deskach sceny można było obejrzeć spektakl Państwowego Teatru Lalek „Tęcza" ze Słupska – „Tomcio Paluch". Po spektaklu, pod okiem fachowców z Cukierni „Iwona i Kazimierz Pokutyńscy" dzieci dekorowały 10 metrowy tort. Własnoręcznie udekorowany tort został przez wszystkich ze smakiem zjedzony.

Wysłuchaliśmy także pięknego koncertu w wykonaniu dzieci i młodzieży działających przy Złocienieckim Ośrodku Kultury. Najmłodszymi wykonawcami były dzieci, które zajęły pierwsze miejsca podczas I Powiatowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej.

Ogromnym powodzeniem cieszył się pokaz sprzętu wojskowego i strażackiego. Broń strzelecka, quad Honda, wojskowy wóz rozpoznawczy i samochód sanitarny przyciągał zarówno chłopców jak i dziewczynki.

Chętnych i przede wszystkim odważnych do podziwiania panoramy Złocieńca nie brakowało. Podnośnik Ochotniczej Straży Pożarnej był praktycznie cały czas w górze. Na swoją kolejkę trzeba było czasami długo czekać.

Kolorowa ciuchcia, jeżdżąca ulicami Złocieńca, od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Tak było i tego dnia. Z atrakcji tej korzystali dosłownie wszyscy, i mali i duzi.

Walki rycerskie i średniowieczne gry planszowe zorganizowane przez Grupę Odtwórstwa Historycznego były przez dzieci wręcz oblegane. Również malowanie buziek, przejażdżki na kucykach i gokartami cieszyły się dużym powodzeniem.

Kolorowe dmuchane zamki, słodka wata, popcorn, prażynki to to, co dzieci uwielbiają najbardziej i tego oczywiście nie zabrakło.

Ostatnim akcentem tego dnia był występ Teatru 4 Żywioły z Chojnic - „W krainie Jokera".

Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród: Pani Jolancie Smulskiej, Pani Katarzynie Barsul oraz Panu Andrzejowi Ptak.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus