logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
środa, 22 maja 2013 14:31

Wiosenne KinoSzkoła

Wiosenna edycja edukacji filmowej w kinie „Mewa” miała miejsce w kwietniu i maju. Uczestniczyły w niej dzieci ze wszystkich szkół podstawowych w Złocieńcu.

Zajęcia prowadzone w kinie przed seansami filmowymi dotyczyły różnych tematów związanych z rozwojem osobowości młodego widza. Wspólnie z dziećmi powtórzone zostały zasady wzorowego kinomana. Ponadto dzieci poznały ideę ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Legalna Kultura.pl”, która zachęca do korzystania z legalnych źródeł kultury. Uczniowie uczestnicząc w zajęciach kinowych, opłacając bilety na seanse korzystają z legalnych źródeł kultury. Nagrodami w konkursach organizowanych przed projekcjami filmowymi były naklejki oraz przypinki promujące akcję. W filmach dla klas IV – VI poruszone zostały tematy nowych technologii oraz idące za tym zagrożenie kradzieży własności intelektualnej. Młodsze dzieci obejrzały estońską produkcję „Lotta z krainy wynalazców” oraz japońską animację „Ponyo”. Oba filmy poruszały ważne dla dzieci tematy rodziny oraz chęci do działania czy motywacji. Przed nami jeszcze jedno spotkanie w programie KinoSzkoła już w czerwcu, później już tylko słońce, piasek i plaża, czyli upragnione przez wszystkich uczniów wakacje.  

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus