Fotoreporterzy mieli chwilę dla siebie uwieczniając uczestników w towarzystwie złocienieckiego zająca na tle pięknej wystawy pokonkursowej.Organizatorem konkursu był Złocieniecki Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury „ Inspiracja".
Złocieniec 20.03.2013 r.
PROTOKÓŁ
KONKURS ''PALMY, PISANKI WIELKANOCNE''.
KULTURA TRADYCJI WIELKANOCNYCH W POWIECIE DRAWSKIM
Prace ocenione zostały w czterech kategoriach:
Palma zespołowo, Palma indywidualnie,
Pisanka oraz Stroik wielkanocny,
W trzech przedziałach wiekowych:
Dzieci I – III klasa Szkoły Podstawowej
Dzieci IV – VI klasa Szkoły Podstawowej
Młodzież i Dorośli
Do tegorocznego konkursu zgłoszonych zostało 80 prac konkursowych, w czterech kategoriach.
W kategorii Palma indywidualnie 16 prac,
Palma zespołowo 4 prace,
w kategorii Pisanka 48 prac
oraz w kategorii Stroik wielkanocny 12 prac.
Jury w składzie :
Janina Jóźwik - Malarka, artystka lokalna.
Donata Grądecka - Właścicielka Gospodarstwa Agroturystycznego „Grądówka"
Elżbieta Kordek - Plastyk, malarka, instruktor- pracująca w Złocienieckim Ośrodku Kultury
Po dokładnym obejrzeniu wszystkich zgłoszonych prac do konkursu, jury dokonało następującej oceny biorąc pod uwagę nawiązanie do tradycji Świąt Wielkanocnych, estetykę, pomysłowość, wykorzystanie materiałów z "wiejskiego podwórka", wkład pracy w tworzeniu przepięknych palm, zręczność zdobienia pisanek oraz ładne kompozycje stroików, przyznało nagrody rzeczowe oraz dyplomy według następujących kategorii:
(Ogółem 33 nagrody).
PALMA w kat. Zespołowej
Dzieci I – III KL. Szkoły Podstawowej
I miejsce- Maciej i Zuzanna Dolata
II miejsce-
III miejsce-
Dzieci IV –VI kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce- Kaja Brzozowska, Anna Popławska, Kinga Antosik - Stare Worowo
II miejsce- Kacper Ambroziak, Maciej Radzimski - Cieszyno
III miejsce –
Młodzież i dorośli
I miejsce – Elżbieta Kocoł, Elżbieta Kiełbasa, Agnieszka Popławska - Rzęśnica
II miejsce –
III miejsce -
PALMA w kat. Indywidualnej
Dzieci I – III kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce – Jagoda Springer - Złocieniec
II miejsce – Ola Gloc - Drawsko Pomorskie
III miejsce – Julia Boral - Złocieniec
Dzieci IV – VI kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce – Szymon Łukawski - Drawsko Pom.
II miejsce – Magda Wyrzykowska - Suliszewo
III miejsce –
Młodzież i dorośli
I miejsce – Teresa Sinderman - Darskowo
II miejsce – Anita Teodorczuk - Stare Worowo
III miejsce –Kamila Piskunowicz - Bobrowo
PISANKA
Dzieci I- III kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce - Zuzanna Dolata - Złocieniec
II miejsce – Nina Winconek - Drawsko Pomorskie
III miejsce - Paweł Lorek - Linowno
Dzieci VI – VI kl. Szkoły podstawowej
I miejsce –Domicela Tobiasz - Warniłęg
II miejsce – Natalia Świstun - Złocieniec
III miejsce – Hubert Banaś - Zagozd
Młodzież i dorośli
I miejsce- Anna Dawid-Hryniewicz - Złocieniec
II miejsce – Arkadiusz Waloryszak - Złocieniec
III miejsce
STROIK
Dzieci I – III kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce –Wiktoria Starzyk - Drawsko Pomorskie
II miejsce – Michał Wyrzykowski - Drawsko Pomorskie
III miejsce – Aleksandra Gutowicz
Dzieci IV – VI kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce – Marta Skrzypek - Złocieniec
II miejsce –
III miejsce –
Młodzież i dorośli
I miejsce –Teresa Sinderman - Darskowo
II miejsce – Dorota Ambroziak - Cieszyno
III miejsce – Anna Panas - Bobrowo
JURY:
Janina Jóźwik
Danuta Grądecka
Elżbieta Kordek
Wystawę będzie można oglądać, przez dwa tygodnie do 07.04.2013 roku.
Odbiór prac w dniach od 08.04 do 16.04.2013r.
Pracownie Plastyczno – Ceramiczne Złocienieckiego Ośrodka Kultury
ul. Połczyńska 6,
w godz. 7.00 – 20.00.
Prace nie odebrane w terminie przechodzą do dyspozycji organizatora.