logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
środa, 31 maja 2023 14:38

Maj w świetlicach wiejskich

Maj w świetlicach wiejskich był miesiącem pełnym zabaw i gier. Każdy dzień był nową przygodą i wywoływał uśmiech na twarzach dzieci?. Ładowaniu baterii służyły gry i zabawy na świeżym powietrzu?⛹️.

?W  Starym Worowie dzieci układały klocki, malowały, wykonywały listki z makramy, sowy oraz robiły prezenciki z okazji Dnia Matki.
?W Kosobudach były spacery, zabawy ruchowe, warsztaty z sadzenia roślinek, prace plastyczne i prezenty na Dzień Mamy.
?W Lubieszewie odbywaly się częste spacery, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci tworzyły własną biżuterię i upominki na Dzień Matki.
?W Chlebowie dzieci dużo czasu spędzały na grach i zabawach na świeżym powietrzu, brały udział w zajęciach tanecznych, plastycznych, odbywały się wycieczki rowerowe i piesze, dzieci przygotowały piękne laurki i pudełeczka prezentowe z okazji Dnia Mamy.  Panie z koła gospodyń wiejskich razem ze świetlicą wiejską zadbały o krajobraz  miejscowości.
?W Bolegorzynie dzieci aktywnie spędzały czas na podwórzu. Integrowali się przy wspólnym sprzątaniu i ognisku.
? W Rzęśnicy dzieci spędzały czas  na świeżym powietrzu, robiły upominki na Dzień Mamy, gościły dzieci z Kosobud i wspólnie się  bawiły.
?W Warniłegu maj spędzili na świeżym powietrzu. Odbyła się również dyskoteka dla dzieci w stylu lat 90.
?W Bobrowie dzieci skupiły się na animacjach grupowych tj. gra w kółko i krzyżyk, twarzomontaż, memo, badminton,  układanie puzzli na czas, gra w gumę. Ponadto dzieci wykonały pudełeczka na skarby dla swoich mam a także wspólnie napisały wierszyk z okazji Dnia Mamy.
Wykonały stokrotki z torebek śniadaniowych, układały koraliki do prasowania. Posadziły kwiatki w donicach przed świetlicą.
?W Cieszynie dzieci rozpoczęły swoją przygodę z gliną, wykonały swoje pierwsze, bajkowe domki. Sadziły kwiatki wokół świetlicy, ucząc się i bawiąc przy tym jednocześnie. Przygotowali również, upominki na Dzień Matki.
?Dzieci w Nowym Worowie obchodziły Dzień Strażaka i Dzień Mamy. Brały udział w warsztatach z udziałem służb więziennych Kartka w Kratkę , zabawy ruchowe, prace plastyczne, gry planszowe oraz zabawy na świeżym powietrzu.

Wszystkie świetliczanki brały udział w warsztatach pt. "Budowanie pozytywnego myślenia i pozytywnych relacji w grupie", a także w  warsztatach scrapbooking, które były przeprowadzone przez panie z Służby Więziennej z Wierzchowa.

Tekst: Joanna Dudzińska
Zdjęcia: profile Fb złocienieckich świetlic wiejskich.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus