logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
czwartek, 03 listopada 2022 12:12

Animacyjny październik w złocienieckich świetlicach

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z październikowych działań złocienieckich świetliczanek.
Październik to miesiąc jesiennych spacerów, zabaw i aktywności na świeżym powietrzu oraz przygotowań do Święta Dyni. Zespół świetliczanek brał również udział w warsztatach „Przyszłość czy to już”, które odbyły się w Szczecinie – Golczewie oraz w warsztatach z makramy.
W Cieszynie dzieci tworzyły dekoracje i ozdoby związane ze świętem dyni. Urządziły wspólnie z sąsiednimi świetlicami dyskotekę. Odbyły się również warsztaty z tworzenia makramy.
W Kosobudach powstały różne prace plastyczne i techniczne. Jesienne fryzury, wiewiórka z szyszek, laurki na Dzień Nauczyciela oraz dekoracje na Halloween.
W Rzęśnicy dzieci zrobiły piękne róże z liści. Spędzały czas na spacerach, piekły pyszne ciasto, bawiły się i grały w różne gry.
W Lubieszewie czas dzieciom mijał na zabawie i układaniu puzzli, rozgrywkach w piłkarzyki i dekorowaniu świetlicy na dyskotekę.
W Starym Worowie powstała ogromna pajęczyna z folii malarskiej. Młodzież wraz z maluchami wycinała wielkie pająki i duchy. W wolnej chwili powstała choinka i anioł ze sznurka makramowego.
W Stawnie jesienna zmiana dekoracji, kolorowanki, gry w kalambury, państwa miasta i planszówki.
W Nowym Worowie dużo się działo. Dzieci tworzyły kolorowe prace plastyczne w jesiennym klimacie. Większość czasu spędzały na przygotowaniach do zabawy.
W Siecinie powstały zabawki z papieru, kompozycje jesienne w różnej postaci, gry i zabawy. Uczestnicy korzystali z kalendarza świąt nietypowych.
W Chlebowie malowanie, rysowanie, tworzenie aniołów z makramy, zabawy, tańce oraz przygotowania do dyskoteki z okazji Święta Dyni.
W Bolegorzynie zbieranie żołędzi, porządki wokół świetlicy, ognisko, gra w Palanta. Obchodzono również Dzień Jabłka.
W Bobrowie powstały anioły, choinki i gwiazdy ze sznurka, jesienne ludziki i piękne stroiki. Zabawy i gry zręcznościowe na placu.
W Warniłęgu dzieci malowały jesienne pejzaże. Był również dzień frytki oraz zawody sportowe. Wraz ze świetlicą z Nowego Worowa oraz Bolegorzyna obchodzili Święto Dyni.

Tekst: Teresa Matyla
Zdjęcia: profile Fb złocienieckich świetlic wiejskich

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus