logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
piątek, 22 lipca 2022 15:11

Warsztaty międzykulturowe

Zobaczcie jakie niezwykłe, międzykulturowe warsztaty plastyczno-teatralno-choreograficzne 21 i 22 lipca przeprowadzili nasi zagraniczni goście – Włoszka Cinzia oraz jej przyjaciele Nastya i Oleh z Ukrainy, którzy jako grupa The ItinerAnts przybyli do nas z Londynu specjalnie na Święto Drawy.
Motywem przewodnim warsztatów były owady, a ich celem ukazanie jak ważne są te najmniejsze istoty na Ziemi.

21 lipca w czwartek spotkali się w prywatnym przedszkolu z dwiema grupami dzieci w wieku 5-6 lat, których łącznie było aż 50 osób! Wspólnie z nimi tworzyli piękne, kolorowe motyle, a także w części teatralnej uczyli się animowania stworzonych przez siebie owadów.

22 lipca w piątek z nieco starszą grupą dzieci i młodzieży w wieku 7-10 lat oraz 11-15 lat tworzyli patyczaki i biedronki! Cinzia i jej przyjaciele nauczyli uczestników warsztatów też prostych układów choreograficznych. Powstałe owady i choreografie zaprezentowane zostaną podczas barwnego korowodu, który ruszy ulicami miasta już 23 lipca o godzinie 19:00 z ul. 3 Pułku Piechoty.

W trakcie korowodu zobaczycie także wielkoformatowe lalki owadów, które nasi goście przywieźli specjalnie dla Was zza granicy! Pojawi się też sama Tea Lady – Pani Herbaty. :)

 

Tekst: Patryk Onoszko
Zdjęcia: Elżbieta Kordek i Silvio Cimenti

 

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus