logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 28 marca 2022 17:30

Warsztaty wokalne

W sobotę 26 marca wokaliści wzięli udział w warsztatach wokalnych. Poprowadziła je Pani Iwona Wiśniewska-Salamon, prof. dr hab. sztuki muzycznej na Akademii Muzycznej im. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz absolwentka Podyplomowego Studium Emisji Głosu i Studium Chórmistrzowskiego na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Na początku uczestnicy dowiedzieli się wszystkiego o budowie aparatu mowy i uczyli się prawidłowego oddechu podczas śpiewania oraz jego podparcia. Poznaliśmy różne pojęcia muzyczne i ich znaczenie w śpiewie, tj. artykulacja, intonacja, dynamika, rytm i tempo. Prowadzone były także ćwiczenia dykcyjne, oddechowo-relaksacyjne oraz rozluźniające. Podczas warsztatów panowała miła i twórcza atmosfera. Podsumowaniem warsztatów były indywidualne przesłuchania z Panią Iwoną, podczas których udzielała rad i uwag dotyczących wykonywanych piosenek.
„TROPEM KOBRY SZŁY DWA BOBRY, BOBRY DOBRY ŻER DLA KOBRY”
– czy potrafisz przeczytać ten tekst szybko i bezbłędnie?
Uczestnicy naszych warsztatów nauczyli się śpiewać go przez całą gamę.
 
Dziękujemy serdecznie Pani Iwonie za wspaniałą zabawę i terapię śmiechem.
Tekst i zdjęcia : Wioletta Krzemińska

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus