logo zok

plenfrdeites

Repertuar kina Mewa

 

kino szkola2

logo m kult

erasmus plus

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem

ekdus

DK plus

wosp serce

wtorek, 12 maja 2020 08:18

Sztuka Pozytywnie Zaraźliwa

W poprzednich odcinkach **Sztuki Pozytywnie Zaraźliwej** prezentowałam Wam już artystów, którzy jako medium wykorzystywali papier, bibułę czy masę papier mâché
Dziś pozostaniemy w świecie papieru. Przedstawiam Wam **Calvina Nichollsa**, kanadyjskiego artystę tworzącego niesamowite reliefowe rzeźby.
Relief czyli płaskorzeźba kojarzy się najczęściej z trwałymi materiałami jak kamień, drewno czy glina. Reliefy podziwiać możemy zwłaszcza w architekturze, sztuce sakralnej, czy zdobniczej bądź jako indywidualne dzieła sztuki np ceramicznej. Płaskorzeźby z papieru to coś, co może zaskakiwać nie tylko wyborem materiału, ale i mistrzowskim poziomem precyzji wykonania.
Prace Calvina Nichollsa to wielowarstwowe, trójwymiarowe projekty, które powstają z wysokiej jakości papierów, głownie bawełnianego o płóciennej, mięsistej strukturze, czy z ręcznie czerpanego papieru morwowego o strukturze pulchnej i efektownych fakturach. Wstępem do pracy jest szkic. Każdy element wycinany jest ręcznie za pomocą skalpeli i noży X-Acto. Elementy pracy łączy klejami, które nie wpływają na kolor i strukturę papieru. Czas powstawania prac bywa różny, wykonanie dzieła zabiera mu przeciętnie od czterech tygodni do dwóch lat. Calvin Nicholls pracuje głównie z papierem w odcieniach bieli i szarości. W odbiorze jego prac istotne jest dla niego oddziaływanie światła i cienia na powierzchnię papierowych rzeźb. Fascynuje go dzika przyroda, dlatego ptaki i ssaki to główny temat jego twórczości.
Mam nadzieję, że Was podobnie jak i mnie zachwycą prace Calvina Nichollsa.
Zachęcam do zajrzenia w podane linki i zapoznania się z zamieszczonymi tam galeriami.
Tekst i opracowanie Anita Balińska

Kalendarz wydarzeń

swieto drawy na www

tworcy galeria wystawy

muzyczny piatek b1

zloc kolo filmowe

Nasi partnerzy:

dom kultury plus  sksil  galeria piwnica  ForumKrakow Zachodniopomorskie  logo mkidn 6490reklama kinads pozioma     DSI logo  infoludek magazyny  logo vector software