logo zok

plenfrdeites

Repertuar kina Mewa

 

kino szkola2

logo m kult

erasmus plus

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem

ekdus

DK plus

wosp serce

wtorek, 13 sierpnia 2019 21:56

Dożynki gminne 2019 w Nowym Worowie

W sobotę 31 sierpnia spotkaliśmy się w Nowym Worowie by wspólnie podziękować za trud pracy na roli podczas Gminnego Święta Plonów. Po uroczystej mszy świętej barwny korowód dożynkowy prowadzony przez motocyklistów wkroczył na plac w oprawie muzycznej kapeli śpiewaczej Darskowiacy oraz zespołu ludowego Jarzębina z Czaplinka. Po przekazaniu przez starostę i starościnę dożynek chleba burmistrowi, na scenie wystąpili "Darskowiacy". Nie zabrakło też animacji, gier i zabaw dla dzieci i dorosłych prowadzonych przez Vanessa Animator Czasu Wolnego. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - piękne stoiska dożynkowe przyciągały wzrok, a zapachy swojskich potraw sprawiały, że nikt nie mógł się im oprzeć. Spragnieni mocniejszych wrażeń mogli spróbować swoich sił na strzelnicy sportowej ASG, strażacy z Nowego Worowa prowadzili kurs resuscytacji, a dzieci mogły wyskakać się na dmuchańcach i eurobungee. Nie zabrakło też stoisk z rękodziełem.
By tradycji stało się zadość, zwieńczeniem dożynek było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz stoisko dożynkowe. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie - wszystkie wieńce i stoiska przygotowano bardzo starannie i zgodnie z tradycją. Po wielu godzinach obrad werdykt był jednogłośny - I miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec zdobyło sołectwo Stare Worowo, zaś zwycięzcą konkursu na stoisko dożynkowe zostało Chlebowo. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia finansowe i dyplomy.
Po ogłoszeniu wyników na scenie wystąpił zespół Incydent, a zaraz po nim, wyczekiwany przez publiczność Bogdan Trojanek i zespół cygański Terne Roma. Na tym jednak nie koniec - do późnych godzin nocnych uczestnicy dożynek znakomicie się bawili podczas zabawy tanecznej pod chmurką.
Naszym partnerem było Pomorze Zachodnie oraz Open Finance Złocieniec - Janusz Hałuszczyk - Pośrednik Finansowy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udaną zabawę i pomoc w organizacji dożynek.


foto: Piotr Burzyński, Agata Bożek, Monika Kuczyńska-Kochana
tekst: M. Owczarek
 

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ

PARTNER:

00 Logo wersja podstawowaRGBprzezroczysta  zgm

SPONSOR:

 openfinanse  

ORGANIZATOR:

Logo Zlocieniec jpg logo zok  KONWENT

SOŁTYS I RADA SOŁECKA NOWEGO WOROWA

OCHOTNICZA STRAZ POŻARNA W NOWYM WOROWIE

Kalendarz wydarzeń

swieto drawy na www

tworcy galeria wystawy

muzyczny piatek b1

zloc kolo filmowe

Nasi partnerzy:

dom kultury plus  sksil  galeria piwnica  ForumKrakow Zachodniopomorskie  logo mkidn 6490reklama kinads pozioma     DSI logo  infoludek magazyny  logo vector software