logo zok

plenfrdeites

Repertuar kina Mewa

 

kino szkola2

logo m kult

erasmus plus

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem

ekdus

DK plus

wosp serce

środa, 07 sierpnia 2019 08:16

IV Święto Drawy za nami

Co to był za tydzień! Masa emocji, pozytywnych wibracji, mnóstwo atrakcji, dziesiątki działań, a wszystko w ramach IV Święta Drawy!

Ostatni weekend lipca przyciągnął do Złocieńca setki osób. W sobotę deptak wypełniły barwne kramy z rękodziełem i lokalnymi specjałami – w tym daniami z dziczyzny i ryb – skarbami naszych lasów i jezior. Odwiedzającym jarmark towarzyszyły występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury, kapeli śpiewaczej Darskowiacy oraz muzyka ulicznych grajków. W międzyczasie trwały już przygotowania do barwnego korowodu ulicami miasta – plastyczki ze stoiska charakteryzacji przez cały dzień pomagały uczestnikom przeistoczyć się w kolorowych przebierańców – wodne stwory z Drawy i inne baśniowe postacie. Warsztaty charakteryzacji realizowane były w ramach projektu finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Złocieńcu.

Wreszcie przyszedł czas na korowód – takiej parady jeszcze u nas nie było! Orkiestra Wojskowa, Złocieniecka Orkiestra Dęta, przedstawiciele stowarzyszeń i lokalnych grup, poprzebierani mieszkańcy i goście, smoki, tancerze uczestniczący w II Prezentacji Tańca Labirynt, rycerze, a przede wszystkim ona – Królowa Drawa we własnej osobie!

W takiej asyście wkroczyła na scenę, by wraz z organizatorami uroczyście otworzyć IV Święto Drawy. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu Święta Drawy – piosenki „Dobry klimat dla odmieńców” (sł. A. Balińska, muz. W. Kucharski), na scenie wystąpił zespół Falkenblues, a tuż po nim wyczekiwany przez wszystkich Big Cyc.

Niedzielne występy rozpoczął zespół Markato z Pałacu Młodzieży w Szczecinie – ich wykonania zagranicznych przebojów na długo pozostaną w pamięci. Najmłodsi bawili się podczas spektaklu Kolorowy czas bajek w wykonaniu teatru muzycznego HALS z Gdyni, nasze animatorki przygotowały dla nich również piękny pokaz baniek mydlanych. Późnym wieczorem na scenie wystąpił poznański zespół Bibobit, a wieczorem Stanisław Karpiel-Bułecka z zespołem Future Folk.

Podczas całego Święta Drawy towarzyszyły nam dodatkowe działania – warsztaty fotograficzne, charakteryzacji, malarstwa. Gościliśmy również grupę artystyczną z Bad Segeberg, która chętnie włączyła się w przygotowania i udział w Święcie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom, dzięki którym IV Święto Drawy mogło się odbyć – instytucjom, organizacjom, grupom formalnym, firmom prywatnym, wolontariuszom i mieszkańcom Złocieńca. Wszyscy razem stworzyliśmy piękne święto!

 

Pełna galeria ze Święta Drawy oraz szczegółowe informacje dostępne TUTAJ

swieto drawy na www

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

tworcy galeria wystawy

muzyczny piatek b1

zloc kolo filmowe

Nasi partnerzy:

dom kultury plus  sksil  galeria piwnica  ForumKrakow Zachodniopomorskie  logo mkidn 6490reklama kinads pozioma     DSI logo  infoludek magazyny  logo vector software