logo zok

plenfrdeites

Repertuar kina Mewa

 

kino szkola2

logo m kult

erasmus plus

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem

ekdus

DK plus

wosp serce

środa, 07 sierpnia 2019 08:16

IV Święto Drawy za nami

Co to był za tydzień! Masa emocji, pozytywnych wibracji, mnóstwo atrakcji, dziesiątki działań, a wszystko w ramach IV Święta Drawy!

Ostatni weekend lipca przyciągnął do Złocieńca setki osób. W sobotę deptak wypełniły barwne kramy z rękodziełem i lokalnymi specjałami – w tym daniami z dziczyzny i ryb – skarbami naszych lasów i jezior. Odwiedzającym jarmark towarzyszyły występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury, kapeli śpiewaczej Darskowiacy oraz muzyka ulicznych grajków. W międzyczasie trwały już przygotowania do barwnego korowodu ulicami miasta – plastyczki ze stoiska charakteryzacji przez cały dzień pomagały uczestnikom przeistoczyć się w kolorowych przebierańców – wodne stwory z Drawy i inne baśniowe postacie. Warsztaty charakteryzacji realizowane były w ramach projektu finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Złocieńcu.

Wreszcie przyszedł czas na korowód – takiej parady jeszcze u nas nie było! Orkiestra Wojskowa, Złocieniecka Orkiestra Dęta, przedstawiciele stowarzyszeń i lokalnych grup, poprzebierani mieszkańcy i goście, smoki, tancerze uczestniczący w II Prezentacji Tańca Labirynt, rycerze, a przede wszystkim ona – Królowa Drawa we własnej osobie!

W takiej asyście wkroczyła na scenę, by wraz z organizatorami uroczyście otworzyć IV Święto Drawy. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu Święta Drawy – piosenki „Dobry klimat dla odmieńców” (sł. A. Balińska, muz. W. Kucharski), na scenie wystąpił zespół Falkenblues, a tuż po nim wyczekiwany przez wszystkich Big Cyc.

Niedzielne występy rozpoczął zespół Markato z Pałacu Młodzieży w Szczecinie – ich wykonania zagranicznych przebojów na długo pozostaną w pamięci. Najmłodsi bawili się podczas spektaklu Kolorowy czas bajek w wykonaniu teatru muzycznego HALS z Gdyni, nasze animatorki przygotowały dla nich również piękny pokaz baniek mydlanych. Późnym wieczorem na scenie wystąpił poznański zespół Bibobit, a wieczorem Stanisław Karpiel-Bułecka z zespołem Future Folk.

Podczas całego Święta Drawy towarzyszyły nam dodatkowe działania – warsztaty fotograficzne, charakteryzacji, malarstwa. Gościliśmy również grupę artystyczną z Bad Segeberg, która chętnie włączyła się w przygotowania i udział w Święcie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom, dzięki którym IV Święto Drawy mogło się odbyć – instytucjom, organizacjom, grupom formalnym, firmom prywatnym, wolontariuszom i mieszkańcom Złocieńca. Wszyscy razem stworzyliśmy piękne święto!

 

Pełna galeria ze Święta Drawy oraz szczegółowe informacje dostępne TUTAJ

Już wkrótce

Kalendarz wydarzeń

swieto drawy na www

tworcy galeria wystawy

muzyczny piatek b1

zloc kolo filmowe

Nasi partnerzy:

dom kultury plus  sksil  galeria piwnica  ForumKrakow Zachodniopomorskie  logo mkidn 6490reklama kinads pozioma     DSI logo  infoludek magazyny  logo vector software