logo zok

plenfrdeites

Repertuar kina Mewa

 

kino szkola2

logo m kult

erasmus plus

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem

ekdus

DK plus

wosp serce

środa, 23 stycznia 2019 07:36

Co to był za Finał - mamy rekord!!!

27 finał WOŚP za nami. Nie ma słów, które mogłyby opisać to, co się działo! W sobotę 13 stycznia od rana 30 wolontariuszy z puszkami kwestowało na ulicach Złocieńca. Na Rynku powstało miasteczko WOŚP-owe, w którym wolontariusze częstowali mieszkańców gorącą zupą, ciastem, a także kiełbasą z wielkiego grilla - wszystko za symboliczną wrzutę do puszki. Wielką atrakcją podczas pikniku były wozy strażackie z zaprzyjaźnionych OSP oraz podziwiania Rynku z wysokości kilkunastu metrów na strażackim podnośniku. 
Po południu przenieśliśmy się do sali widowiskowej ZOK, gdzie czekała loteria fantowa (główną nagrodą był tablet), kawiarenka WOŚP-owa z pysznymi ciastami i ciepłymi napojami, a także coś, na co wszyscy czekali - licytacje przedmiotów oraz występy artystyczne. Mieszkańcy okazali ogromne serce - przedmioty na aukcje wpływały do nas do samego momentu rozpoczęcia imprezy. Do wylicytowania był m.in. kolekcjonerski hełm podarowany przez strażaków, mosiężny herb Złocieńca, koszulki z autografami, sesje fotograficzne i wiele innych. 
Miłą niespodzianką była inicjatywa pani Jadwigi Adrianowskiej - dzięki jej pomocy każdy, kto wylicytował przedmiot, podchodził do sztalugi i mógł namalować to, co mu aktualnie w duszy grało. Z tej mozaiki pełnej uczuć powstał wyjątkowy obraz, który zostanie przekazany na licytację za rok podczas 28 Finału WOŚP. 
Wielką frajdę dzieciom sprawił również pokaz iluzji w wykonaniu p. Macieja Sajura. W czasie trwania licytacji zaprzyjażnieni strażacy z Siemczyna poprowadzili pokaz pierwszej pomocy. Równolegle do naszych działań, na Facebooku burmistrz ogłosił licytację wycieczki po gminie autem terenowym z jego udziałem - zwycięzca wpłacił na rzecz WOŚP 1100 zł! Nie zabrakło również Światełka do nieba - dziesiątki fajerwerków rozbłysły nad rynkiem podsumowując 27 Finał. 

Łącznie zebraliśmy ponad 48 tysięcy zł. Dokładną kwotę podamy gdy tylko otrzymamy szczegółowe rozliczenie z WOŚP. Wraz z Szefową Sztabu - Asią Krzoską bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie i okazaną pomoc. Szczegółowe podziękowania będą wkrótce - najpierw musimy dokonać rzeczy niemożliwej i spisać wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji 27 Finału WOŚP w Złocieńcu oraz sprawili, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy. 
tekst: M. Owczarek 
foto: A.Balińska

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

swieto drawy na www

tworcy galeria wystawy

muzyczny piatek b1

zloc kolo filmowe

Nasi partnerzy:

dom kultury plus  sksil  galeria piwnica  ForumKrakow Zachodniopomorskie  logo mkidn 6490reklama kinads pozioma     DSI logo  infoludek magazyny  logo vector software