logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
piątek, 28 lipca 2017 21:42

Obrazy wielkoformatowe złocienieckich twórców „POJEZIERZE DRAWSKIE”.

W czwartek 27 lipca na deptaku mieliśmy wernisaż wystawy prac obrazów wielkoformatowych złocienieckich twórców. Wspaniałą muzyczną oprawę wernisażu zapewnił swoim występem zespół wokalny z Pałacu Młodzieży – PCE w Szczecinie pod kierunkiem p. Dariusza Chmielewskiego. Młodzi ludzie mocnymi głosami i repertuarem zachwycili publiczność. Mogliśmy usłyszeć m. in. cudowny klasyk What a wonderful world Louisa Armstronga jak i rockowe I`love rock`n roll AC/DC.

Główną ideą wystawy jest wyjście z obrazami z galerii w przestrzeń miejską.
Tym razem to obrazy wyszły na spotkanie z mieszkańcami, turystami, przechodniami. Jest to też prezentacja naszego pięknego regionu w interpretacji twórców związanych ze Złocieńcem.
Artyści biorący udział w wystawie:
Genowefa Dykier
Maria Łapuć
Dorota Szachewicz
Elżbieta Kordek
Jerzy Łapuć
Małgorzata Kapuścińska
Elżbieta Majewska
Krystyna Krauze
Ryszard Gutowicz
Agnieszka Świerczek
Dariusz Kosiński

Jest to projekt wieloelementowy, łączący nie tylko wielu twórców, ale i angażujący wiele osób z naszego miasta, tak aby nasze wspólne dzieło mogło zaistnieć w naszej przestrzeni miejskiej.
Szczególne podziękowania należą się mieszkańcom naszego miasta, dzięki którym uzyskaliśmy przestrzeń wystawową w postaci ścian kamienic. Mieszkańcy hojnie udostępnili ściany, okna, a w niektórych przypadkach także wnętrza swoich domów – elementy niezbędne przy montażu wystawy. Bardzo dziękujemy również złocienieckiej Straży Pożarnej za ogromną pomoc przy montażu obrazów.
Projekt realizowany jest w ramach opracowywanego przez gminę Programu Rewitalizacji dla Gminy Złocieniec.
tekst: A. Świerczek, foto: E. Kordek

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus