logo zok

Współpraca z partnerami

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:30

Feryjne zajęcia 2017

O tym, jak wiele rzeczy można zrobić w ciągu tygodnia, przekonały się dzieci uczęszczające na feryjne spotkania do Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Odwiedziny pana policjanta, seanse filmowe, zabawy taneczne, zajęcia plastyczne - każdy tutaj może znaleźć coś dla siebie!
Nasze ferie rozpoczęliśmy od spotkania z policjantem, który w ciekawy sposób rozmawiał z dziećmi o zagrożeniach i niebezpieczeństwach jakie mogą je spotkać podczas ferii. Dzieci były bardzo aktywne - z zainteresowaniem słuchały zaproszonego gościa, chętnie zadawały też pytania, ale najwięcej emocji wzbudził policyjny sprzęt - chyba nie ma dziecka, które nie chciałoby zobaczyć z bliska odznaki, czy policyjnych kajdanek...
Każdy dzień ferii ma swoją myśl przewodnią. Pierwszego dnia dzieci w ramach zapoznania robiły imienne wizytówki i integrowały się podczas wspólnych zabaw. We wtorek z okazji Walentynek ubraliśmy się na czerwono, robiliśmy kartki walentynkowe i wspólne "sercowe" zdjęcie.
Środy feryjne upływają pod hasłem "Kino" - oglądamy bajki i świetnie się przy tym bawimy. Miłośnicy kina przez całe ferie mogą nadrobić filmowe zaległości, bowiem od poniedziałku do niedzieli puszczamy znane i lubiane bajki i filmy familijne w promocyjnych cenach.
W czwartek i piątek poznawaliśmy tajniki teatru kamishibai - podzieleni na grupy tworzyliśmy własne i niepowtarzalne bajki, do których przygotowaliśmy ilustracje. Pojawiły się ciekawe historie o kosmicznych miśkach, albo o przyjaźni Wojtka, psa Rufusa, małego robaczka i pary chomików. Te barwne opowieści będziemy prezentować podczas finału ferii w piątek.
W tym samym czasie młodzież (uczniowie od klasy IV SP do III LO) miała okazję skorzystać z warsztatów artystycznych Rysunek-Kontrast-Grafika.
A już od poniedziałku kolejny tydzień szalonej przygody - podróż dookoła świata, zimowe krajobrazy - duże obrazy, to tylko niektóre z atrakcji. Dochodzą zajęcia w pracowni plastyczno-ceramicznej oraz w ofercie specjalnej sensoplastyka dla 3 zorganizowanych grup. Jeszcze więcej filmów (w tym horror dla młodzieży) oraz... tłusty czwartek!
Zajęcia na sali widowiskowej kierujemy do dzieci od lat 7. Dla młodszych (4-6 i 6-7) w poniedziałki i środy organizujemy zajęcia taneczne.

Współpraca z partnerami

baner konwersji

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus