logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 16 stycznia 2017 13:17

25 Finał WOŚP w Złocieńcu

Jubileuszowy, 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Złocieńcu jak co roku dostarczył mieszkańcom ogromnych emocji. Złocienianie po raz kolejny udowodnili, że mają ogromne serca, w szybkim tempie zapełniając puszki wolontariuszy i nie szczędząc grosza podczas popołudniowych aukcji przedmiotów.
Aukcja prowadzona przez burmistrza Złocieńca Krzysztofa Zacharzewskiego oraz Pawła Szymańskiego przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W gorącej WOŚP-owej atmosferze podgrzewanej wspaniałymi występami złocienieckich artystów, wystawiane przedmioty schodziły jak świeże bułeczki. Mieszkańcy rzadko kiedy schodzili poniżej 100 zł, czasem nawet podbijając własne wcześniejsze oferty, zaś przebojowi prowadzący udowodnili, że potrafią sprzedać wszystko - łącznie z paczką zapałek wylicytowaną za 100 zł oraz pojedynczą zapałką wylicytowaną za 300 zł! Miłą niespodzianką dla uczestników był występ świetnego iluzjonisty-mentalisty z Czaplinka Filipa Sajnoka.
W tym samym czasie pracownicy ZOK-u oraz panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku skrupulatnie rozliczali schodzących się wolontariuszy, którzy z wypiekami na twarzy śledzili swoje wyniki. Choć nie było żadnego konkursu, każdy z nich był ciekaw, kto zebrał najwięcej pieniędzy do puszki.
Punktem kulminacyjnym 25 Finału było Światełko do Nieba, puszczane z naszego Rynku. Barwny, trwający kilka minut pokaz fajerwerków na długo pozostanie w pamięci mieszkańców.

Podsumowując - złocieniecki sztab WOŚP pod wodzą Anny Styrskiej zebrał około 31000,00 zł, bijąc tym samym rekord! Do puszek kwestujących wolontariuszy trafiło 21420,00 zł, a dzięki aukcjom zebrano dodatkowo 7230,00 zł.
Mimo mrozu za oknem, mieszkańcy kolejny raz udowodnili, że serca mają gorące i są ponad wszelkimi podziałami, gdy liczy się pomoc drugiemu człowiekowi. Bo o to tak naprawdę tutaj chodzi!
Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji, pomoc w zorganizowaniu 25. Finału oraz liczny udział mieszkańców. Do zobaczenia za rok! Siema!

Magdalena Owczarek

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus