logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
środa, 08 kwietnia 2015 14:31

Erasmusowe wieści

Na pewno dobrze znacie już naszych wolontariuszy z Erasmus+, Allę i Gutiera. Od września 2014r. wspierają działania Złocienieckiego Ośrodka Kultury i realizują własne pomysły.

Co się wydarzyło w marcu?

 

Twórcy projektu Createmotion, który zapoczątkował Gutier, oprócz serii koncertów w gminie Złocieniec, wystąpili w Kaliszu Pomorskim. 13 marca 2015 (piątek) nie był pechowy dla miłośników dobrej muzyki. Niesamowita energia, którą muzycy uwolnili na kaliskiej scenie spotkała się z ciepłym przyjęciem młodych artystów przez publiczność.

Udało im się również odwiedzić Szczecin w poszukiwaniu nowych miejsc do organizacji koncertów. W międzyczasie cały czas pracują nad nagraniami utworów i planują kolejne muzyczne wydarzenia.

 

Alla rozpoczęła spotkania z grupą licealistów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu, podczas których uczy języka rosyjskiego. Lekcje te są niezwykle cenne dla uczniów, ponieważ język ten już niedługo stanie się ich przedmiotem obowiązkowym.

Koncert zokowskich podopiecznych – „Poznajmy się!”, był również okazją do zaprezentowania pięknego obrazu „Aleja Grabowa”, który powstawał w pracowni plastycznej przy udziale Alli. W akcji brali również udział uczestnicy zajęć plastycznych.

Warsztaty tworzenia artystycznych mydeł, które zapoczątkowała Alla cieszyły się tak ogromną popularnością, że otrzymaliśmy zaproszenie by odwiedzić Zakład Karny w Wierzchowie i w ramach readaptacji społecznej „Przez sztukę do wolności” przeprowadzić zajęcia z osadzonymi.

 

Już teraz zapraszamy na kolejne kwietniowe wydarzenia organizowane przez Allę i Gutiera, warsztaty tworzenia artystycznych świec oraz koncert muzyki elektronicznej „Beat The Night”.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus