logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
środa, 15 października 2014 13:53

Wystarczy chęć do działania

Dzięki programowi Erasmus + Ala i Gutier wybrali Złocieniecki Ośrodek Kultury na roczną praktykę wolontariacką. Ala przyjechała z Ukrainy, Gutier z Hiszpanii. Właśnie minął pierwszy miesiąc pobytu w Złocieńcu. Wrzesień to miesiąc, w którym rozpoczynaliśmy nowy rok kulturalny. Dlatego wolontariusze brali udział w ponad 30 spotkaniach organizacyjnych i warsztatowych.

Mieli okazję obserwować proces tworzenia się grup tanecznych, wokalnych, ceramicznych, plastycznych, muzycznych i teatralnych.

Uczestniczyli w zajęciach z „maluszkami", dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Spędzili również tydzień w Warszawie na szkoleniu przygotowawczym. Wzięli udział w pierwszej lekcji języka polskiego. Spotkali się z Burmistrzem Złocieńca, brali udział w gminnym święcie plonów oraz przeglądzie teatrów alternatywnych. Mogą też liczyć na roczną opiekę mentorską, którą przewiduje program Erasmus+.
Projekt „Step by step" realizujemy w ramach Wolontariatu Europejskiego - Akcja.1 Mobilność Edukacyjna. Koszty związane z realizacją projektu finansuje Komisja Europejska.
„Wolontariat może być świetnym wstępem do kariery zawodowej, oderwaniem od codzienności, sposobem na spełnienie swoich ambicji lub idealną odpowiedzią na potrzebę uczynienia czegoś bezinteresownego dla innych nie w swoim kraju, lecz za granicą.
Nie trzeba mieć specjalnych kwalifikacji – wystarczy chęć do działania. Wolontariuszem może zostać osoba w wieku 17-30 lat. Wolontariat w innym kraju może trwać od 2 do 12 miesięcy" - czytamy na stronie programu: erasmusplus.org.pl/mlodziez/akcja-1/

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus