logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
piątek, 10 października 2014 13:08

Bałtycki Teatr Dramatyczny - "Zemsta"

8 października na scenie sali widowiskowo-kinowej ZOK Bałtycki Teatr Dramatyczny przedstawił najsłynniejszą klasyczną komedię Aleksandra Fredry o sąsiedzkiej  wojnie „dla zasady”. Kłótnie o sprawy ważne i błahe kłótnia o mur, walka o zamek, spór o miedzę.. Niekończące się swary o to, kto ma rację.

Ile to już razy śmieliśmy się ze sporu o mur graniczny czy też z Papkina? Ile wspaniałych i legendarnych kreacji aktorskich zyskaliśmy dzięki Zemście? Arcydzieło polskiej literatury to jednak nie tylko klasyka komedii – elementarz komizmu sytuacyjnego, przerysowanych postaci czy humoru słownego - ale również jeden z najbardziej krytycznych utworów o polskości, często w szyderczy i o dziwno wciąż aktualny sposób wyszydzający nasze narodowe przywary i słabostki. Złocieniecka publiczność entuzjastycznie przyjęła przedstawienie i już nie może doczekać się kolejnego spektlaklu w wykonaniu BTD – „Szalone nożyczki” – 23.11.2014r.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus