logo zok

plenfrdeites

Repertuar kina Mewa

  • Najdalej

 

kino szkola2

logo m kult

erasmus plus

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem

ekdus

DK plus

wosp serce

wtorek, 06 października 2020 12:48

Podsumowanie projektów w Bolegorzynie

W sobotę 3 października w Bolegorzynie odbyło się uroczyste podsumowanie dwóch projektów w ramach Złocienieckich Inicjatyw Kulturalnych - "Zaczarowana szuflada" i "Dawniej a dziś". Organizatorzy to sołtys Anna Stasiak oraz grupa nieformalna Magdalena Cygiel Team. W ramach działań mieszkańcy wspólnie stworzyli piosenkę i nagrali teledysk o tym, jak wyglądało życie w Bolegorzynie dawniej, a jak współcześnie. Odbył się również wernisaż wystawy fotograficznej - zdjęcia są efektem sesji z udziałem mieszkańców uchwyconych w różnych okolicznościach: w deszczu, w pianie, przy codziennych czynnościach. 

Nie mogło się również obejśc bez wiejskich smakołyków - chleba ze smalcem i ogórkiem, racuchów z jabłkami, prażynek, czy chleba maczanego w jajku - dzięki temu każdy z nas mógł powrócić do smaków dzieciństwa. Skoro o dzieciach mowa - dla nich również nie brakowało atrakcji - pokaz dawnych gier podwórkowych (w gumę, w klasy, czy wyścig kapsli), zabawy na placu zabaw, to tylko niektóre z nich. Miłą niespodzianką był przygotowany przez najmłodszych pokaz taneczno-akrobatyczny. 

Zakończeniem spotkania było wspólne pieczenie kiełbasek na drewnianych kijach i śpiewy przy akompaniamencie gitar przy ognisku. 

Projekty finansowane były w ramach programu Złocienieckie Inicjatywy Kulturalne 2020 organizowanego przez Złocieniecki Ośrodek Kultury. 

Tekst i foto: M. Owczarek 

 

zik zok logo

Kalendarz wydarzeń

swieto drawy na www

tworcy galeria wystawy

muzyczny piatek b1

zloc kolo filmowe

Nasi partnerzy:

dom kultury plus  sksil  galeria piwnica  ForumKrakow Zachodniopomorskie  logo mkidn 6490reklama kinads pozioma     DSI logo  infoludek magazyny  logo vector software