logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 13 sierpnia 2012 14:12

Stawieńskie miejsce rekreacji oddane do renowacji

W pierwszej połowie lipca 2012r. dzieci i młodzież ze świetlicy wiejskiej w Stawnie realizowała projekt edukacyjny pt. „Nasza wieś najpiękniejsza" dotowany kwotą 3 000 zł przez Fundację Wspomagania Wsi. Założeniem projektu było uporządkowanie wiejskiego miejsca rekreacji znajdującego się w pobliżu jeziora.

Znajdujące się tam drewniane domki, ławki i stoły zostały przez uczestników projektu zaimpregnowane. Cały teren został obsadzony roślinami, które nieco ożywiły to miejsce. Jednak najważniejszym wydarzeniem było utworzenie boiska do piłki siatkowej. Z pomocą przyszedł tu Zakład Wodociągów i Kanalizacji ze Złocieńca, który nieodpłatnie udostępnił sołectwu na rzecz realizacji projektu koparkę potrzebną do ładowania piasku, za co jesteśmy serdecznie wdzięczni. Kilku mieszkańców Stawna w ramach działań społecznych zdecydowało się udostępnić ciągniki z przyczepami potrzebne do transportu piasku. Gdy boisko było gotowe zorganizowano turniej piłki siatkowej z nagrodami oraz ognisko. Uczestnicy projektu mieli również okazję pojechać do stadniny koni do Szczycienka koło Ostrowic. Była to forma aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży , mająca na celu uwrażliwienie ich na potrzeby zwierząt, co było również celem projektu. Tym sposobem poprzez współpracę dzieci, młodzieży i dorosłych zapomniane przez mieszkańców miejsce nabrało świeżości i zaczęło tętnić życiem. (ZOK)

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus