logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 31 października 2017 19:18

Integracja polsko - niemiecka

W dniach 26-27.10.2017 r gościliśmy grupę młodzieży niemieckiej z naszego miasta partnerskiego Bad Segeberg. W ramach odnowienia kontaktów polsko- niemieckich młodzież spotkała się na warsztatach wokalno – instrumentalnych zorganizowanych przez Złocieniecki Ośrodek Kultury.

W warsztatach wzięło udział czworo nastoletnich, pełnych energii instrumentalistów grających na skrzypcach i wiolonczeli oraz wokalistów ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Celem wspólnych warsztatów było doskonalenie warsztatu muzycznego i wokalnego uczniów oraz stworzenie wspólnego dzieła, czyli podkładu instrumentalnego do piosenki pt. „Czym jest życie” i jej nauki. Dzięki niezawodnym instruktorom – Eve Schreder, Wioletcie Krzemińskiej i Wojciechowi Kucharskiemu, którzy poprowadzili zajęcia, było to możliwe. Nasze dwudniowe zmagania mogliśmy zaprezentować na Muzycznym Piątku dla widzów Złocieńca.

W natłoku atrakcji mogliśmy znaleźć chwilę na relaks i integrację. Młodzież miała okazję do nawiązania przyjaźni, rozwijania umiejętności muzycznych i językowych. Bardzo się zaprzyjaźniła i polubiła. Mamy nadzieję, że będzie to początek długofalowej współpracy między naszymi miastami.

Nasze spotkanie nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu osób oraz różnych organizacji, które także je dofinansowały.

DZIĘKUJEMY!

Tekst: Wioletta Krzemińska
foto. Elżbieta Kordek

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus