logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Małgorzata Lipińska z zespołem

lipinska_zok
Kategoria
Muzyczny Piątek
Termin
2020-02-28 19:00

Małgorzata Lipińska debiutowała w Bydgoszczy, w studenckim zespole Bez Próby. Była laureatką festiwali piosenki studenckiej (m.in. Bazuna, Yapa, Bakcynalia, Danielka, Śpiewanie na Zamku w Świeciu, FPS w Krakowie).
Po przerwie powróciła do koncertowania z autorskim programem. Z zespołem w nowym składzie występuje w różnych miastach Polski. Jej piosenki w wersjach studyjnych i koncertowych, znalazły się na festiwalowych wydawnictwach płytowych festiwalu Bazuna. Można je usłyszeć w audycjach radiowych np.: „Gitarą i piórem” Programu Trzeciego Polskiego Radia, „Mikroklimat” Radia Rzeszów.
Koncerty zespołu odbywają się w miejscach kameralnych – np. klubach, kawiarniach artystycznych, bibliotekach, a także podczas różnych festiwali. Ostatnio zespół po raz drugi miał przyjemność wystąpić w koszalińskim Teatrze Dialog. Złocieniecka publiczność miała okazję usłyszeć zespół w klubie Dialog oraz trzykrotnie na Festiwalu Piosenki Turystycznej – 16 Południk.
Oprócz liderki zespół tworzą muzycy: Adam Budziński – gitara solowa, Grzegorz Bielawski – gitara, Tomasz Pastuszak – harmonijki ustne, Wojciech Sokołowski – gitara basowa. W sierpniu b.r. zespół wydał swoją debiutancką płytę pt. „Zatrzymaj”. Małgorzata Lipińska o sobie: „...Występuję z towarzyszeniem utalentowanych muzyków, których kreatywne aranżacje kształtują moje piosenki w niepowtarzalny sposób.
Piosenki piszę nieregularnie, poruszona człowiekiem, jego losem, zdarzeniem. Staram się, aby w moich utworach słowa miały wagę, by nienadużywane zyskiwały adekwatne znaczenie.
Wolę koncerty kameralne. Prawdziwą i niezastąpioną wartość mają dla mnie spotkania z publicznością, która poświęcając moim utworom nieco swojego czasu, jest gotowa przyjąć ich treściową i emocjonalną stronę”.

 
 

Terminy

  • 2020-02-28 19:00

Wspierane przez iCagenda

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus