logo zok

plenfrdeites
 

Małgorzata Lipińska z zespołem

Muzyczny Piątek
 Rezerwacja zakończona
lipinska_zok
Termin: 2020-02-28 19:00

Małgorzata Lipińska debiutowała w Bydgoszczy, w studenckim zespole Bez Próby. Była laureatką festiwali piosenki studenckiej (m.in. Bazuna, Yapa, Bakcynalia, Danielka, Śpiewanie na Zamku w Świeciu, FPS w Krakowie).
Po przerwie powróciła do koncertowania z autorskim programem. Z zespołem w nowym składzie występuje w różnych miastach Polski. Jej piosenki w wersjach studyjnych i koncertowych, znalazły się na festiwalowych wydawnictwach płytowych festiwalu Bazuna. Można je usłyszeć w audycjach radiowych np.: „Gitarą i piórem” Programu Trzeciego Polskiego Radia, „Mikroklimat” Radia Rzeszów.
Koncerty zespołu odbywają się w miejscach kameralnych – np. klubach, kawiarniach artystycznych, bibliotekach, a także podczas różnych festiwali. Ostatnio zespół po raz drugi miał przyjemność wystąpić w koszalińskim Teatrze Dialog. Złocieniecka publiczność miała okazję usłyszeć zespół w klubie Dialog oraz trzykrotnie na Festiwalu Piosenki Turystycznej – 16 Południk.
Oprócz liderki zespół tworzą muzycy: Adam Budziński – gitara solowa, Grzegorz Bielawski – gitara, Tomasz Pastuszak – harmonijki ustne, Wojciech Sokołowski – gitara basowa. W sierpniu b.r. zespół wydał swoją debiutancką płytę pt. „Zatrzymaj”. Małgorzata Lipińska o sobie: „...Występuję z towarzyszeniem utalentowanych muzyków, których kreatywne aranżacje kształtują moje piosenki w niepowtarzalny sposób.
Piosenki piszę nieregularnie, poruszona człowiekiem, jego losem, zdarzeniem. Staram się, aby w moich utworach słowa miały wagę, by nienadużywane zyskiwały adekwatne znaczenie.
Wolę koncerty kameralne. Prawdziwą i niezastąpioną wartość mają dla mnie spotkania z publicznością, która poświęcając moim utworom nieco swojego czasu, jest gotowa przyjąć ich treściową i emocjonalną stronę”.

 

 

Terminy


  • 2020-02-28 19:00

Wspierane przez iCagenda

zik zok logo

baner wakacje zok 2021

WAKACJE ŚWIETLICE zok 2021

Kalendarz wydarzeń

swieto drawy na www

tworcy galeria wystawy

muzyczny piatek b1

zloc kolo filmowe

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus