logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
środa, 06 sierpnia 2014 08:50

Europejski Festiwal Ludzi 2014

Uczestnicy z 15 państw Unii Europejskiej spotkali się w Bad Segeberg w Niemczech. Festiwal trwał od 19 do 25 lipca 2014r. 50. osobowa delegacja z Powiatu Drawskiego również tam była!

Celem wyjazdu było upowszechnianie i promocja naszego regionu, jak również integracja europejska. Cele te realizowaliśmy poprzez prezentacje artystyczne i teatralne oraz zawody sportowe, którym oczywiście przyświeca idea fair play. W tym roku zaprezentował się zespół śpiewaczy „Darskowiacy”, wzięliśmy udział w wielu zawodach sportowych: pytanka, siatkówka, duathlon – bieg na 1,7 km i pływanie 200m, piłka nożna oraz koszykówka. Drugie miejsce w konkursie malarskim zajęła Pani Genowefa Dykier.

 

W roku 2015 gospodarzami Europejskiego Festiwalu Ludzi będzie Złocieniec i Wierzchowo. 50. osobowe grupy z 15. państw Unii Europejskiej w Złocieńcu zaprezentują swoją kulturę narodową i wezmą udział w zawodach sportowych. Już dziś zachęcamy wszystkich mieszkańców Złocieńca do wsparcia tego wydarzenia i uczestniczenia w nim!

 

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus