logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
czwartek, 22 marca 2012 12:59

Leśniczy Dzień Wiosny

21 marca w Złocienieckim Ośrodku Kultury, wspólnie z wychowankami ze Szkoły Podstawowej w  Wierzchowie, obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Ponad 170. uczniów wzięło udział w seansie edukacyjnym dotyczącym ekologii i ochrony środowiska.

Początek wiosny to bardzo dobry czas by zastanowić się i poruszyć temat ochrony naszej planety Ziemi. Bardzo ważne jest by w tym dniu zaznajomić dzieci i zwrócić uwagę wszystkich, jak ważna jest ekologia w naszym codziennym życiu. Gościem spotkania był inż. Filip Hankowski -leśniczy Nadleśnictwa Złocieniec. Tematem prelekcji były informacje dotyczące gatunku cisa pospolitego. Roślina ta ze względu na zmiany zachodzące w środowisku zniknęła z lasów i w dzisiejszym świecie nie możemy jej spotkać w środowisku naturalnym.

Ciekawa opowieść przedstawiona przez Pana Leśniczego poruszała temat zaginionych drzew i krzewów oraz stanowiła nawiązanie do filmu „Wall-e”.

Film ten to produkcja Disneya poruszająca temat ochrony małej roślinki, która zagrożona jest wyginięciem. W swojej „śrubkowo-sprężynowej” samotności bohater filmu pozostał sam na planecie Ziemi i za wszelką cenę stara się przywrócić na niej życie.

Podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny zostały przeprowadzone liczne konkursy. Aktywność wśród widowni była bardzo duża, co z pewnością można interpretować jako zainteresowanie tematyką ekologii. (ZOK)

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus