logo zok

Współpraca z partnerami

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 05 listopada 2013 14:42

Projekt animatorów kultury jedzie na giełdę

Mamy jedyną i niepowtarzalną przyjemność zaprezentować efekt wspólnego działania Zachodniopomorskiego Forum Kultury animatorom kultury z całej Polski. 7 grudnia jedziemy na Ogólnopolską Giełdę Projektów, która odbędzie się w Warszawie.

Projekt „Zachodniopomorskie Forum Kultury - sieć animatorów w działaniu – odsłona druga", którego liderem jest Złocieniecki Ośrodek Kultury znalazł się wśród 20 wybranych do prezentacji z 80 zgłoszonych do konkursu.

Jedziemy z najważniejszym efektem naszego projektu, którym jest wspólna instalacja artystyczna CASES. Blisko 3000 gipsowych odlewów ludzkich dłoni to pamiątka animatorów kultury i mieszkańców Darłowa, Goleniowa, Kalisza Pomorskiego, Kamienia Pomorskiego, Lubniewic, Pełczyc, Sławna, Szczecina, Ustki, Wierzchowa i Złocieńca. Każdy z nich skrupulatnie ułożony w specjalnej skrzyni. Jest ich 12. Wystawie towarzyszy księga z zebranymi przez animatorów przemyśleniami, cytatami i sentencjami mieszkańców północno-zachodniej Polski.

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczna prezentacja ciekawych praktyk z dziedziny animacji kultury oraz przestrzeń spotkań i wymiany doświadczeń animatorów. Pomysł zrodził się jako rozszerzenie projektu Narodowego Centrum Kultury - Platforma Kultury. Do tej pory zorganizowane zostały dwie edycje Giełdy: w 2011 w ramach Kongresu ShortCut Europe oraz w 2012 we współpracy z Fundacją Orange i Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej. Efektem spotkań jest seria wydawnicza „Edukacja+Animacja".

 

Współpraca z partnerami

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus