logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 24 stycznia 2012 01:00

Te ferie wymiatają - MEDIALNE FOTO FERIE już za nami

„Te ferie wymiatają” taki komentarz znalazł się na facebookowym profilu Złocienieckiego Ośrodka Kultury kilka dni po rozpoczęciu warsztatów odbywających się  w okresie ferii. Dzieci i młodzież z wielkim entuzjazmem i zapałem do pracy poznawały zakamarki swoich aparatów cyfrowych. Uczestniczyły w wykładach dotyczących podstaw fotografii cyfrowej.

Dowiedziały się jak prawidłowo kadrować zdjęcia, ustawiać ostrość czy regulować głębię ostrości i czas otwarcia migawki.

Starsi uczestnicy warsztatów starali zaznajomić się z wszystkimi technicznymi możliwościami cyfrowych lustrzanek. Podczas dwóch wycieczek w plenerze wspólnie wykonaliśmy ponad 1000 zdjęć, z których wybraliśmy tylko najlepsze. Niektóre z nich staraliśmy się zaczarować i edytować w najpopularniejszych programach graficznych do obróbki zdjęć.

W drugim tygodniu ferii odwiedziliśmy Złocieniecki zakład fotograficzny  Foto Aga, prowadzony od lat przez Pana Andrzeja Rolewa. Doświadczony przedsiębiorca oraz fotograf wprowadził nas w meandry swojej pracy oraz przekazał wiele ciekawych informacji dotyczących fotografii cyfrowej i analogowej.
  

Finałem Medialnych FotoFerii była prezentacja naszych najlepszych zdjęć na dużym ekranie połączona z występami złocienieckich artystów na scenie widowiskowo-kinowej. Oprócz przedstawicieli sekcji artystycznych działających przy ZOK na scenie zagościły także perełki nie znane dotąd instruktorom i prowadzącym. Dzięki feriom odkryliśmy prawdziwe talenty zarówno fotograficzne, muzyczne jak i taneczne.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus