logo zok

Repertuar kina Mewa

 

kino szkola2

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Dzisiaj 67

Wczoraj 90

Tydzień 67

Miesiąc 362

Wszystkie 362

Currently are 497 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

czwartek, 10 października 2013 11:58

Premiera instalacji „CASES” w Złocieńcu

7 października wstrzymaliśmy ruch na ulicy Połczyńskiej i uroczyście zaprezentowaliśmy wspólną instalację mieszkańców Pomorza Zachodniego.
Nasza praca powstała pod okiem Jarosława Perszki, artysty z Hajnówki, wykładowcy Zakładu Architektury Wnętrz Politechniki Białostockiej, którego dorobek artystyczny zamyka ponad 50 wystaw indywidualnych i około 20 wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą.

Blisko 3 tysiące odlewów dłoni to pamiątka animatorów kultury i mieszkańców Darłowa, Goleniowa, Kalisza Pomorskiego, Kamienia Pomorskiego, Lubniewic, Pełczyc, Sławna, Szczecina, Ustki, Wierzchowa i Złocieńca.
Wystawie towarzyszy specjalna księga. Zapisane w niej zostały najważniejsze myśli i słowa osób, które zostawiły swój ślad. Rozpoczynają ją wpisy mieszkańców Złocieńca. „Wszystko jest możliwe", „Nigdy nie porzucaj marzeń", czy „Życie ma więcej wyobraźni niż możemy sobie wymarzyć", to tylko niektóre z nich.
Wystawa dostępna będzie już od 15 do 25 października 2013 roku w „Galerii na Ścianie" Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Kalendarz wystaw instalacji CASES zapełniony jest do lipca 2014. I tak, będziemy mogli ją zobaczyć w Sławieńskim Domu Kultury jeszcze pod koniec października, w Domu Kultury w Ustce w listopadzie, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim w marcu 2014, w Gminnym Ośrodku Kultury „Pod morwą" w Lubniewicach w kwietniu 2014, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach w maju 2014, w Goleniowskim Domu Kultury w I połowie czerwca 2014, w Szczecinie w II połowie czerwca 2014 gdzie organizatorem będzie Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże". W lipcu wystawa trafi do Kamieńskiego Domu Kultury i Darłowskiego Ośrodka Kultury im. Leopolda Tyrmanda.
Po wernisażu w Złocieńcu zaprosiliśmy gości na seminarium podsumowujące drugi projekt Zachodniopomorskiego Forum Kultury (ZFK). W kolejnych wykładach usłyszeliśmy o istocie i celach działania ZFK. O sensie współpracy twórczej artysty i animatora kultury opowiedział pomysłodawca instalacji Jarosław Perszko. O sztuce zaangażowanej opowiedzieli animatorzy kultury. Bardzo ciekawy wykład usłyszeliśmy od Angeliki Topolewskiej - koordynatorki programu „Wielkopolska. Rewolucje", która opowiedziała o twórczych działaniach animacyjnych i kulturalnych mieszkańców Wielkopolski. O partnerstwie kultury i biznesu oraz nowoczesnych technologiach opowiedział przedstawiciel Firmy Vector Software – producent systemu sprzedaży biletów EuroBilet.

Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Gospodarzem i organizatorem poniedziałkowego wydarzenia był Złocieniecki Ośrodek Kultury.(ZOK)

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

swieto drawy na www

tworcy galeria wystawy

muzyczny piatek b1

zloc kolo filmowe

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus