logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
piątek, 05 kwietnia 2013 10:47

Złocieniecki tancerz w telewizji!

7 kwietnia o godz. 20.00 w TVP Kultura transmitowane będą krajowe eliminacje do Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy. Zwycięzca będzie reprezentować Polskę na międzynarodowym finale w Operze Bałtyckiej i Bałtyckim Teatrze Tańca w Gdańsku 14 czerwca 2013r. O tytuł reprezentanta będzie walczył Piotr Stanek – mieszkaniec Złocieńca.

W trakcie finału krajowego Piotr wykona 1,5-minutowy solowy układ taneczny do dowolnie wybranej muzyki. Dodatkowo zaprezentuje się w choreografii grupowej przygotowanej przez Jacka Tyskiego z Polskiego Baletu Narodowego.

Piotr przez prawie 6 lat związany był z zespołem „Złocienie”, działającym przy Złocienieckim Ośrodku Kultury. Zespół ten prowadzi Pani Romana Kowalewicz, Dyrektor Złocienieckiego Ośrodka Kultury, która zasiała ziarno pasji tańca w młodym tancerzu. Obecnie Piotr jest studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Tańca w Bytomiu.

 

 

Źródło : eurowizja.org, tvpkultura.tvp.pl

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus