logo zok

Współpraca z partnerami

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
piątek, 29 marca 2013 21:23

Palmy, pisanki, stroiki …

W niedzielę Palmową 24.03.2013 roku do kościoła p.w. WNMP w Złocieńcu licznie przybyli laureaci oraz uczestnicy konkursu „Palmy, pisanki kultura tradycji wielkanocnych w powiecie drawskim". Po mszy św. dla dzieci nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród i dyplomów. Nagrody zostały dofinansowane przez Powiat Drawski w ramach realizacji zadania publicznego "Palmy i Pisanki Wielkanocne. Kultura Tradycji Wielkanocnych w Powiecie Drawskim".

Fotoreporterzy mieli chwilę dla siebie uwieczniając uczestników w towarzystwie złocienieckiego zająca na tle pięknej wystawy pokonkursowej.Organizatorem konkursu był Złocieniecki Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury „ Inspiracja".

 

Złocieniec 20.03.2013 r.

PROTOKÓŁ

KONKURS ''PALMY, PISANKI WIELKANOCNE''.
KULTURA TRADYCJI WIELKANOCNYCH W POWIECIE DRAWSKIM

Prace ocenione zostały w czterech kategoriach:
Palma zespołowo, Palma indywidualnie,
Pisanka oraz Stroik wielkanocny,
W trzech przedziałach wiekowych:
Dzieci I – III klasa Szkoły Podstawowej
Dzieci IV – VI klasa Szkoły Podstawowej
Młodzież i Dorośli

 

Do tegorocznego konkursu zgłoszonych zostało 80 prac konkursowych, w czterech kategoriach.
W kategorii Palma indywidualnie 16 prac,
Palma zespołowo 4 prace,
w kategorii Pisanka 48 prac
oraz w kategorii Stroik wielkanocny 12 prac.

 

Jury w składzie :

Janina Jóźwik - Malarka, artystka lokalna.

Donata Grądecka - Właścicielka Gospodarstwa Agroturystycznego „Grądówka"

Elżbieta Kordek - Plastyk, malarka, instruktor- pracująca w Złocienieckim Ośrodku Kultury

Po dokładnym obejrzeniu wszystkich zgłoszonych prac do konkursu, jury dokonało następującej oceny biorąc pod uwagę nawiązanie do tradycji Świąt Wielkanocnych, estetykę, pomysłowość, wykorzystanie materiałów z "wiejskiego podwórka", wkład pracy w tworzeniu przepięknych palm, zręczność zdobienia pisanek oraz ładne kompozycje stroików, przyznało nagrody rzeczowe oraz dyplomy według następujących kategorii:
(Ogółem 33 nagrody).

 

PALMA w kat. Zespołowej

Dzieci I – III KL. Szkoły Podstawowej

I miejsce- Maciej i Zuzanna Dolata
II miejsce-
III miejsce-

Dzieci IV –VI kl. Szkoły Podstawowej

I miejsce- Kaja Brzozowska, Anna Popławska, Kinga Antosik - Stare Worowo
II miejsce- Kacper Ambroziak, Maciej Radzimski - Cieszyno
III miejsce –

Młodzież i dorośli

I miejsce – Elżbieta Kocoł, Elżbieta Kiełbasa, Agnieszka Popławska - Rzęśnica
II miejsce –
III miejsce -

 

PALMA w kat. Indywidualnej

Dzieci I – III kl. Szkoły Podstawowej

I miejsce – Jagoda Springer - Złocieniec
II miejsce – Ola Gloc - Drawsko Pomorskie
III miejsce – Julia Boral - Złocieniec

Dzieci IV – VI kl. Szkoły Podstawowej

I miejsce – Szymon Łukawski - Drawsko Pom.
II miejsce – Magda Wyrzykowska - Suliszewo
III miejsce –

Młodzież i dorośli

I miejsce – Teresa Sinderman - Darskowo
II miejsce – Anita Teodorczuk - Stare Worowo
III miejsce –Kamila Piskunowicz - Bobrowo

 

PISANKA

Dzieci I- III kl. Szkoły Podstawowej

I miejsce - Zuzanna Dolata - Złocieniec
II miejsce – Nina Winconek - Drawsko Pomorskie
III miejsce - Paweł Lorek - Linowno

Dzieci VI – VI kl. Szkoły podstawowej

I miejsce –Domicela Tobiasz - Warniłęg
II miejsce – Natalia Świstun - Złocieniec
III miejsce – Hubert Banaś - Zagozd

Młodzież i dorośli

I miejsce- Anna Dawid-Hryniewicz - Złocieniec
II miejsce – Arkadiusz Waloryszak - Złocieniec
III miejsce

 

STROIK

Dzieci I – III kl. Szkoły Podstawowej

I miejsce –Wiktoria Starzyk - Drawsko Pomorskie
II miejsce – Michał Wyrzykowski - Drawsko Pomorskie
III miejsce – Aleksandra Gutowicz

Dzieci IV – VI kl. Szkoły Podstawowej

I miejsce – Marta Skrzypek - Złocieniec
II miejsce –
III miejsce –

Młodzież i dorośli

I miejsce –Teresa Sinderman - Darskowo
II miejsce – Dorota Ambroziak - Cieszyno
III miejsce – Anna Panas - Bobrowo

 

JURY:
Janina Jóźwik
Danuta Grądecka
Elżbieta Kordek

Wystawę będzie można oglądać, przez dwa tygodnie do 07.04.2013 roku.

Odbiór prac w dniach od 08.04 do 16.04.2013r.
Pracownie Plastyczno – Ceramiczne Złocienieckiego Ośrodka Kultury
ul. Połczyńska 6,
w godz. 7.00 – 20.00.
Prace nie odebrane w terminie przechodzą do dyspozycji organizatora.

 

 

Współpraca z partnerami

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus