logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 19 lutego 2013 08:02

Artystyczne Ferie w Gdańsku

Dziękujemy! Za to że, my artystyczne dzieci i młodzież ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury mogliśmy pojechać w tym roku na ferie zimowe do Gdańska. Podczas tygodniowego pobytu w Gdańsku mogliśmy obejrzeć dzikie zwierzęta w Oliwskim ZOO. Żeby tam dojść i wrócić musieliśmy przejść około 10 km. Ale warto było!

W ZOO zobaczyliśmy: żyrafy, blusowego słonia, aligatory, papugi, małpki, węże, wilki, foki, miniaturowe pingwiny, żółwie, gepardy, rysie oraz małe i wesołe surykatki. Ciekawostką Oliwskiego ZOO był Park Jurajski, czyli modele zwierząt z minionej epoki – dinozaury.

Następnego dnia poszliśmy na spacer do Parku Oliwskiego, w którym było dużo zieleni, oczek wodnych, stawów, pomników przyrody, ptactwo wodne oraz mini wodospad. Zobaczyliśmy także Katedrę Oliwską z najsłynniejszymi i najpiękniejszymi organami w Polsce.

Czwartek był dniem zabaw i konkursów, gdyż na dworze było bardzo brzydko: padał deszcz i wiał silny wiatr, bo na morzu szalał sztorm. Nasze Panie opiekunki – Pani Wiola i Pani Sylwia, przygotowały dla nas różne ciekawe zabawy i gry. Bawiliśmy się w gry integracyjne i poznawcze, kalambury, „woda-ziemia”, graliśmy w piłkarzyki oraz w bilard, a nasze Panie bawiły się razem z nami. Było wesoło i zabawnie.

W piątek pogoda się poprawiła i pojechaliśmy zwiedzać Stare Miasto. Tam było tak wiele pięknych rzeczy, że aż dech zapierało np.: Złota i Zielona Brama, Wielka Zbrojownia, Katownia i Wieża Więzienna wraz z Muzeum Bursztynu, Żuraw, Ratusz Miasta, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Złota Kamieniczka, Ośrodek Kultury Morskiej, Pomnik Jana Heweliusza, Bazylika Mariacka oraz fluoroscencyjna ściana nieba, która świeci w ciemnościach.

W tym dniu udaliśmy się także do Twierdzy Gdańskiej, w której znajduje się Centrum Hewelianum. Tam mogliśmy obejrzeć wystawę pt. „Energia, Niebo i Słońce”. Interaktywna wystawa odkryła przed nami prawdy przyrody i kosmosu, zlokalizowana w oryginalnym wnętrzu budynku będącym częścią dawnych fortyfikacji miejskich. Dwa piętra wystawy zajmowały pracownie energii i nieba, gdzie można było wszystko dotknąć i eksperymentować: zobaczyć dźwięk, wywołać falę tsunami, poruszyć słońce….

            Ostatniego dnia czyli w piątek pojechaliśmy nad morze do Akwarium Gdyńskiego, gdzie w wielkich akwariach można było obejrzeć różne gatunki ryb w ich naturalnym środowisku. A wieczorem? Niespodzianka! Poszliśmy na ognisko, smażyliśmy kiełbaski i chlebek, śpiewaliśmy piosenki i bawiliśmy się świetnie.

Następnego ranka pakowanie i wyjazd do domu. Przykro nam było opuszczać Gdańsk, gdyż było nam tam bardzo fajnie, bawiliśmy się super i dzięki naszym opiekunkom w ogóle się nie nudziliśmy.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus