logo zok

Współpraca z partnerami

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
czwartek, 20 grudnia 2012 08:55

Świąteczne zajęcia „KinoSzkoła”

Dwa dni zajęć, ponad tysiąc widzów w Kinie „Mewa” w Złocieńcu. 1010 uczniów wzięło udział w grudniowych zajęciach „KinoSzkoła” organizowanych w naszym kinie.

Najmłodsze dzieci obejrzały film „Renifer Niko ratuje święta” oraz wysłuchały prelekcji dotyczącej pielęgnowania świątecznych tradycji. Wszyscy widzowie zajęć „KinoSzkoła” przypomnieli sobie zasady prawidłowego zachowania w kinie, by jako wzorowi widzowie obejrzeć w skupieniu i spokoju projekcję filmową.

Oprócz przygód małego renifera starsi uczniowie szkół podstawowych powiatu drawskiego obejrzeli baśń „Królewna Śnieżka”. Przed filmem zastanowili się jakie problemy poruszane są w baśniach i czego możemy się z nich nauczyć, co to jest morał oraz jakie są motywy baśniowe?

Licealiści, którzy przyszli do kina „Mewa” wysłuchali prelekcji dotyczącej stereotypów i uprzedzeń. Oprócz definicji i genezy pojęcia były również przykłady stereotypów znanych i powtarzanych w dzisiejszym świecie. Aby wyzbyć się uprzedzeń i stereotypów widzowie obejrzeli francuską komedię „Nietykalni”, która bardzo dobrze przyjęta została przez publiczność na całym świecie, a także w naszym kinie. 

 

Grudniowa edycja zajęć "KinoSzkoła" zrealizowana została przy wsparniu PISF.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus