logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
piątek, 06 maja 2022 16:27

Animacyjny kwiecień w świetlicach wiejskich

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z animacji, które wykonaliśmy w kwietniu w świetlicach wiejskich gminy Złocieniec. To był miesiąc pełen wiosennych zabaw i przygotowań do jarmarku wielkanocnego oraz warsztatów animacyjnych prowadzonych pod przewodnictwem Vanessy Event Entertainment.
W Nowym Worowie dzieci i młodzież skupiły się na świątecznych pracach plastycznych. Wykonały zające, pisanki i wiele innych ozdób. Na zajęciach kulinarnych próbowały wielkanocnych wypieków. Obchodziły również Dzień Ziemi. Z tej okazji wspólnymi siłami wykonały plakat - globus z zakrętek od butelek, malowały farbami i uczyły się dbać o planetę.
W Siecinie dzieci przeprowadzały doświadczenia, przygotowały wielkanocne ozdoby, malowały i grały. Aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu, a także szykowały kotyliony na majowe święto.
W Kosobudach gry i zabawy zręcznościowe oraz prace plastyczne, pieczenie babeczek oraz sadzenie kwiatów.
W Stawnie dzieci i młodzież tworzyły bransoletki z imieniem. Odbyły się warsztaty z tworzenia palm wielkanocnych oraz pieczenia baranka wielkanocnego.
W świetlicy w Bolegorzynie trwały przygotowania do świąt, warsztaty z robienia palm, zawieszek, kartek oraz obrazów z motywem wiosennym.
W Lubieszewie dzieci zasiały rzeżuchę, przygotowały stroiki, pisanki i palmy. W wolnych chwilach bawiły się na placu zabaw, budowały konstrukcje z klocków i układały puzzle. Na zajęciach plastycznych robiły biedronki i motyle. Dzieci i młodzież obchodziły również Dzień Ziemi, a także Dzień Świadomości Autyzmu.
W Rzęśnicy wykonały ozdoby świąteczne na jarmark wielkanocny. Przygotowały trawy, kwiaty z bibuły, z których tworzyły palmy. W chwilach wolnych uczestnicy świetlicy grali w gry planszowe, układali puzzle, klocki, tworzyli prace plastyczne. Korzystali też z zabawy na świeżym powietrzu.
W Cieszynie wykonano wiele ozdób świątecznych. Odbyły się warsztaty z malowania zawieszek oraz zajęcia z makramy (kwiaty, lampiony, wianki).
W Warniłęgu w ramach Dnia Ziemi dzieci wykonały bransoletki z koralików, wiosenną dekorację świetlicy oraz grały w Uno.
W Starym Worowie odbyły się warsztaty z makramy. Dzieci i młodzież biły rekord w skakaniu na skakance, grały w Uno i wykreślanki.
W Darskowie dużo się działo. Było tworzenie bransoletek, breloków, malowanie mega pisanek, zabawy na podwórku, śpiewy, malowanie farbami i tworzenie makram.
W Bobrowie dzieci aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu. Trwały również przygotowania do świąt – tworzenie ozdób, malowanie pisanek. W wolnych chwilach grały w tenisa stołowego oraz w gry planszowe.
W Chlebowie dzieci i młodzież przygotowały się do świąt, m.in. malując pisanki, tworząc palmy wielkanocne oraz ozdabiając świetlicę. W międzyczasie korzystały z zabawy na świeżym powietrzu.

Tekst: Elżbieta Kiełbasa
Zdjęcia: Profile Fb świetlic wiejskich gminy Złocieniec

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus