logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
czwartek, 02 września 2021 10:09

DRZEWA

W Złocienieckim Ośrodku Kultury 1 września gościliśmy podopiecznych Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim Filia w Złocieńcu na otwarciu wystawy malarstwa pt. „Drzewa”.

Powstała ona w pracowni artystycznej w ramach terapii zajęciowej prowadzonej przez Michała Heppnera. Autorzy prac są osobami o różnym stopniu niepełnosprawności.

Prezentowana wystawa powstała na bazie subiektywnych obserwacji i odczuć ich autorów. Obcowanie z przyrodą wielokrotnie przedkłada się na powstające dzieła. Zazwyczaj są to pejzaże. Artyści w swych kompozycjach wykorzystują różne techniki i materiały takie jak farby akrylowe, plakatowe i temperę. Ciekawostką jest to, że prace powstały bez użycia pędzli.

Wykonanie prac wymagało od twórców ogromnej wytrwałości, cierpliwości, kreatywności i zaangażowania. Artyści pracują samodzielnie. Czasami potrzebują wsparcia i obiektywnego spojrzenia drugiej osoby.

Wystawa potrwa do 26 września. Zapraszamy.

 

foto: Wioletta Krzemińska

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus