Wydrukuj tę stronę
środa, 13 maja 2020 15:54

W świecie modeliny, plasteliny i papierowej wikliny

Zabieramy Was dzisiaj w świat modeliny, plasteliny, papierowej wikliny i makaronu.
Gosia i Dorota ze świetlic wiejskich w Nowym Worowie i Cieszynie testowały pomysły na magnesy na lodówkę, kolorowe obrazki z makaronu, butelkowe biedrony oraz kwietniki z wikliny papierowej i patyczków.
Do wykonania tych wszystkich animacji potrzebna będzie plastelina, modelina lub masa plastyczna, magnesy, klej, gazety, patyczki po lodach, płatki kosmetyczne, kolorowe kartki lub gąbeczki, plastikowe butelki, farby plakatowe i makaron spożywczy o różnym kształcie.
Do wykonania kwietników potrzebujemy wiklinę papierową. W tym celu tniemy gazety lub kolorowe kartki na paski i nawijamy na wykałaczkę zwijając papier w rurki. Układamy je w dowolny kształt i sklejamy klejem. Następnie z płatków kosmetycznych formujemy róże i przyklejamy na wiklinie tworząc ozdobny bukiet. Dodajemy biedronki, ptaszki wykonane z masy rzeźbiarskiej. Kwietniki można wykonać również z patyczków po lodach.
Magnesy na lodówkę tworzymy z różnych mas plastycznych (modeliny, plasteliny). Formy suszymy lub pieczemy w piekarniku 25 minut w temperaturze 150°C. Na koniec przyklejamy magnes i gotowe.

Swoje pomysły na domowe animacje możecie udostępniać w komentarzach pod postem na naszym profilu Fb lub wysłać na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tekst: Monika Kuczyńska-Kochana
Zdjęcia: Gosia Janczak, Dorota Ambroziak