logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 06 sierpnia 2012 11:15

Koncert zespołu "Chłopcy Kontra Basia"

Już 12 sierpnia 2012 roku.

Wiejskie dróżki o 17:00, Koncert Zespołu o 19:00


 

"Wiejskie dróżki", to poznawcza ścieżka edukacyjna o Lubieszewie opracowana przez animatorów kultury i mieszkańców wioski. Dróżka zawiera kilka interesujących opowieści związanych z oglądanym podczas wycieczki obiektem. Czas zwiedzania około 45 minut. Należy zabrać ze sobą telefon i słuchawki.

"Chłopcy kontra Basia" to minimalistyczny projekt, który stawia sobie za cel tworzenie muzyki inspirowanej polską muzyką i poetyką tradycyjną. Kompozycje grupy początkowo stylizowane na ludowe – w warstwie tekstu i melodii, są następnie aranżowane z użyciem rozwiązań muzycznych charakterystycznych dla różnych stylów: od jazzu, przez trip-hop, po drum'n'bass.

W repertuarze ChKB znajdują się niekiedy parafrazy tradycyjnych pieśni, innym razem autorskie teksty osadzone w stylistyce ludowej gawędy, ballady, przyśpiewki oraz pieśni obrzędowej.
Zespół powstał w 2009 roku w Krakowie z inicjatywy Chełmianki Barbary Derlak, jako wynik jej stosunkowo świeżego wówczas zafascynowania polskimi pieśniami ludowymi.
Od stycznia 2010 zespół pracuje jako trio.

Chłopcy kontra Basia zadebiutowali w kwietniu 2010 r. podczas XIII Folkowego Festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja", gdzie zdobyli II nagrodę. Do ważniejszych sukcesów grupy należą także m.in.: I nagroda Sceny Otwartej Mikołajków Folkowych w Lublinie (2011) oraz zwycięstwo w plebiscycie na najlepszy utwór w nurcie world music "Battle of Bands" organizowanym przez World Music Network (2012).

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus