Wydrukuj tę stronę
środa, 18 lipca 2012 10:06

Wernisaż Darii Wiercioch

Pochodząca ze złocienieckiej ziemi, a obecnie mieszkająca w okolicach Poznania artysta plastyk Daria Wiercioch otworzyła swoją wystawę w sobotni wieczór w holu Złocienieckiego Ośrodka Kultury.

Podczas wernisażu panowała wyjątkowa atmosfera. Oprócz spotkania miłośników obrazów olejnych przybyli również fani twórczości Darii Wiercioch, którzy znają ją od lat. Oprócz koleżanek ze szkolnej, licealnej ławy na spotkanie z artystką przyszła również nauczycielka plastyki ze szkoły podstawowej pani Jadwiga Adrianowska. Opowieść o plastycznych poczynaniach bohaterki wernisażu wzruszyła wszystkich przybyłych, a przede wszystkim samą artystkę.

Daria Wiercioch jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – specjalność projektowanie graficzne. Na co dzień pracuje jako Graphic Designer. Jej największą pasją jest malarstwo. Swoje obrazy maluje w charakterystyczny sposób układających się linii, płaszczyzn, czasami przeplatając je postaciami co zaburza pewien rytm, który pojawia się w jej obrazach.

Część prac znajduje się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. W swoim dorobku artystycznym Daria pochwalić się może pierwszymi wystawami, które odbyły się w Warszawie (2011) oraz w Luboniu koło Poznania (2012), w którym Daria mieszka wraz z rodziną, mężem Piotrem i dwójką dzieci siedmioletnią Dominiką i dwuletnim Nikodemem.