logo zok

plenfrdeites

Repertuar kina Mewa

 

kino szkola2

logo m kult

erasmus plus

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem

ekdus

DK plus

wosp serce

wtorek, 22 maja 2012 07:45

Szatańska Rybka w Kinie Mewa

Uczniowie Szkoły podstawowej nr 2 w Złocieńcu Uczniowie Szkoły podstawowej nr 2 w Złocieńcu

Kim jest diabeł Boruta i gdzie mieszka? Czy empatia różni się od tolerancji? Jak wygląda podwodny świat widziany oczami Stelly, małej dziewczynki zamienionej w rozgwiazdę? - Odpowiedzi na te pytania można było usłyszeć, uczestnicząc w majowej edycji projektu Kino Szkoła.

Podczas ostatnich spotkań kinowych organizowanych przez Złocieniecki Ośrodek Kultury Marcin Skorek, filmoznawca oraz autor projektu edukacyjnego Kino Szkoła, poruszył dość nietypowy temat. Mimo tego, iż nie była to lekcja religii, dzieci z klas IV-VI podjęły temat szatana oraz rajskiego ogrodu. Wspólnie zastawiały się nad znanymi w polskiej historii oraz popkulturze przykładami diabłów. Następnie starały się rozszyfrować znane w tradycji przysłowia i powiedzenia związane z poruszanym tematem. Najwięcej problemów sprawiło dzieciom omówienie znaczenia przysłowia „Gdzie diabeł nie może tam babę poślę”.

Po zakończonej prelekcji na temat tolerancji i empatii wyemitowany został film „Bliskie Spotkania z wesołym diabłem”. Dzieci z klas I-III obejrzały natomiast film animowany „Ratunku jestem rybką”, w którym dzieci za sprawą magicznej mikstury zamieniły się w rozgwiazdę, rybę i meduzę.

swieto drawy na www

Kalendarz wydarzeń

tworcy galeria wystawy

muzyczny piatek b1

zloc kolo filmowe

Nasi partnerzy:

dom kultury plus  sksil  galeria piwnica  ForumKrakow Zachodniopomorskie  logo mkidn 6490reklama kinads pozioma     DSI logo  infoludek magazyny  logo vector software