Wydrukuj tę stronę
środa, 11 stycznia 2017 23:03

Wernisaż wystawy ceramiki Anity Balińskiej

Anita swoją ceramiczną przygodę rozpoczęła ponad 10 lat temu, poznając podstawy pracy w glinie w Złocienieckim Ośrodku Kultury.

Przez kilka lat związana była z nieformalną grupą "Galeria Piwnica", promującą sztukę i rękodzieło artystów gminy Złocieniec.

Wiedzę i doświadczenie ceramiczne zdobywała samodzielnie, eksperymentując przez kilka lat z ceramiką Raku i rozmaitymi technikami ceramicznymi oraz garncarstwem. Od 2007 roku brała udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. dwukrotnie w wystawie w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, na Zamku w Świdwinie, w Kaliszu Pomorskim, Połczynie Zdroju, Bornym-Sulinowie, Drawsku Pomorskim. Jej prace oglądać można było również na IX Zachodniopomorskich Targach Wystawienniczych w Złocieńcu, Festiwalu Sztuk Różnych nad Drawą, czy jarmarku z okazji Święta Drawy.

W 2016 roku gościła z wystawą złocienieckich Twórców w Bad Segeberg w Niemczech. Przez kilka lat prowadziła własną Pracownię Ceramiki i Rękodzieła "Szeptucha ART".

Obecnie z pasją uczestniczy w zajęciach pracowni ceramicznej Złocienieckiego Ośrodka Kultury, dzieląc się swoim doświadczeniem z młodzieżą i dorosłymi .

Skupiona na detalu i fakturze, wciąż poszukuje nowych technik zdobniczych.

Ceramikę traktuje jako sposób na życie i formę autoterapii relaksacyjnej.