logo zok

Repertuar kina Mewa

 

kino szkola2

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Dzisiaj 53

Wczoraj 106

Tydzień 558

Miesiąc 2122

Wszystkie 4952

Currently are 35 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Magiczny świat kina animowanego

Trzecia edycja projektu edukacyjno-medialnego KinoSzkoła po raz kolejny cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i pedagogów. Tym razem w ramach programu zrealizowane zostały warsztaty filmowo – medialne, w których uczestniczyło blisko 100 uczniów z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 2 oraz nr 3. Zajęcia dydaktyczne prowadzone przez filmoznawcę wprowadziły uczestników w magiczny świat kina animowanego. Dzieci dowiedziały się czym jest scenopis oraz jaka jest różnica między filmem animowanym, a lalkowym. „Najbardziej spodobała mi się możliwość narysowania bohatera bajki animowanej” powiedział Kacper lat 7, który wraz z kolegami z klasy przy użyciu plakatu filmowego i flamastrów projektował postać filmu. Na zakończenie uczestnicy warsztatów mieli możliwość stworzyć swój własny film animowany. „Bardzo dobrze przygotowany filmoznawca mający świetny kontakt z dziećmi sprawił, że przez 2 godziny nikt się nie nudził” powiedziała wychowawczyni klasy Ib Pani Anna Delegacz-Jurska.

Dzieci uczestniczące w seansach edukacyjnych w kinie przed projekcją filmu „Dziadek do orzechów” wspólnie z prowadzącym zastanawiały się jakie są zwyczaje bożonarodzeniowe oraz czym jest tradycja. Natomiast uczniowie klas IV-VI z wielkim zainteresowaniem na dużym ekranie obejrzeli film „Niania i wielkie bum”. W trzeciej odsłonie projektu uczestniczyło ponad 800 uczniów.

 

Kalendarz wydarzeń

zik zok logo

swieto drawy na www

tworcy galeria wystawy

muzyczny piatek b1

zloc kolo filmowe

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus