PROTOKÓŁ
KONKURS "PALMY, PISANKI WIELKANOCNE".
KULTURA TRADYCJI WIELKANOCNYCH W POWIECIE DRAWSKIM
Prace ocenione zostały w czterech kategoriach:
Palma zespołowo, Palma indywidualnie,
Pisanka oraz Stroik wielkanocny,
W trzech przedziałach wiekowych:
Dzieci I – III klasa Szkoły Podstawowej
Dzieci IV – VI klasa Szkoły Podstawowej
Młodzież i Dorośli
Do tegorocznego konkursu zgłoszonych zostało 117 prac konkursowych, w czterech kategoriach: palma w kat. zespołowej, palma w kat. indywidualnej, pisanka, stroik wielkanocny.
W tym 30 palm , 41 stroików i 46 pisanek.
W trzech przydziałach wiekowych:
Dzieci kl. I-III Szkoły Podstawowej
Dzieci kl. IV-VI Szkoły Podstawowej
Młodzież i dorośli
Jury w składzie :
Wanda Beker - Kierownik Sekcji Pracy Socjalnej w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Złocieńcu
Urszula Simlat - Lokalny przedsiębiorca, – właścicielka Apteki „ Deszczowa „ w Złocieńcu
Elżbieta Kordek - Plastyk, malarka, instruktor- pracująca w Złocienieckim Ośrodku Kultury
Po dokładnym obejrzeniu wszystkich zgłoszonych prac do konkursu, dokonało następującej oceny biorąc pod uwagę nawiązanie do tradycji Świąt Wielkanocnych, estetykę, pomysłowość, wykorzystanie materiałów z ”wiejskiego podwórka”, wkład pracy w tworzeniu przepięknych palm, zręczność zdobienia pisanek oraz ładne kompozycje stroików, przyznało nagrody rzeczowe oraz dyplomy według następujących kategorii:
(Ogółem 58 nagród).
PALMA w kat. Zespołowej
Dzieci I – III KL. Szkoły Podstawowej
I miejsce- Patrycja Rumowska, Nikola Małys z Pomierzyna Gmina Kalisz Pom.
II miejsce- Amelka Mańkowska, Oliwia Stańczyk, Miłosz Staniec, Agata Grams z Pomierzyna Gmina Kalisz Pomorski
III miejsce- Kaja Brzozowska, Angelika Olejarz, Weronika Szmidt ze Złocieńca
Dzieci IV –VI kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce- Koło Plastyczno – Dekoratorskie ze świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 1 w Złocieńcu
II miejsce- Patrycja Stodulska, Bogdan Stasiak, Wiktoria Morawska, Roksana Chyćko ze Starej Studnicy Gmina Kalisz Pomorski
III miejsce – Nikola Gaj, Roksana Rohn, Klaudia Ilczyszyn z Giżyna Gmina Kalisz Pomorski
Młodzież i dorośli
I miejsce– Świetlica wiejska w Kosobudach
II miejsce – Elżbieta Kocoł, Elżbieta Kiełbasa, Agnieszka Popławska ze Świetlicy wiejskiej w Rzęśnicy
III miejsce- Joanna Olesiak, Anna Kosmala, Dorota Wojtewicz ze Świetlicy wiejskiej w Lubieszewie
PALMA w kat. Indywidualnej
Dzieci I – III kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce– Aleksandra Gloc z Drawska Pomorskiego
II miejsce– Martyna Ziętek ze Złocieńca
III miejsce– Julia Dołżycka ze Stawna
Dzieci IV – VI kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce– Marta Bentkowska z Nowego Worowa
II miejsce– Wiktoria Skrobacka z Pomierzyna Gmina Kalisz Pomorski
III miejsce– Patrycja Marcinkowska z Pomierzyna Gmina Kalisz Pomorski
Młodzież i dorośli
I miejsce– Teresa Sinderman z Darskowa
II miejsce– Anita Teodorczuk ze Starego Worowa
III miejsce–Dorota Ambroziak z Cieszyna
PISANKA
Dzieci I- III kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce - Kamil Kozioł z Warniłęgu
II miejsce– Jaśmina Chrzanowska z Drawska Pomorskiego
II miejsce – Maria Otłowska z Drawska Pomorskiego
III miejsce - Julia Boral ze Złocieńca
Dzieci VI – VI kl. Szkoły podstawowej
I miejsce–Klaudia Hebda z Siekierczyna Gmina Limanowo
II miejsce– Kinga Markowska z Poźrzadła Gmina Kalisz Pomorski
III miejsce– Maciej Dolata ze Złocieńca
Wyróżnienie dla Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Bobrowie
Młodzież i dorośli
I miejsce- Renata Kiśleńczuk – Kaźmierczak z Drawska Pomorskiego
II miejsce– Ryszard Glegoła z Wrocławia
III miejsce– Lucyna Kołodziej z Warniłęgu
Poza kategorią wiekową
Wyróżnienia specjalne dla Przedszkolaków :
Katarzyny Dopierały, Emilki Moździerz, Szymona Lipskiego, Natalii Nowakowskiej
STROIK
Dzieci I – III kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce– Oliwia Leszczyszyn z Drawska Pomorskiego
II miejsce– Zuzanna Dolata ze Złocieńca
III miejsce – Jakub Olesiak z Lubieszewa
Dzieci IV – VI kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce– Natalia Lipska ze Złocieńca
II miejsce– Jagoda Banasiak z Pomierzyna Gmina Kalisz Pomorski
III miejsce– Nikodem Janicki ze Ślizna Gmina Kalisz Pomorski
Młodzież i dorośli
I miejsce– Halina Żoch ze Złocieńca
II miejsce– Gabriela Gradzik z Warniłęgu
III miejsce– Elżbieta Zaremba ze Złocieńca
Wyróżnienie dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Złocieńca
JURY:
Wanda Beker
Urszula Simlat
Elżbieta Kordek
Wystawę będzie można oglądać, przez dwa tygodnie do 20.04.2012 roku.
Odbiór prac w dniach od 23.04 do30.04.2012r.
w godz. 08.30 – 19.00.
Złocieniecki Ośrodek Kultury ,ul. Połczyńska 6,
Prace nie odebrane w terminie przechodzą do dyspozycji organizatora.