logo zok

Współpraca z partnerami

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
środa, 04 kwietnia 2012 20:51

Święta tuż, tuż

Konkurs na najpiękniejsze palmy, pisanki i stroiki wielkanocne rozstrzygnięty.
W kościele pw. Św. Królowej Jadwigi w Złocieńcu 1 kwietnia 2012 r. odbyło się uroczyste odczytanie wyników i wręczenie nagród w konkursie „Palmy i Pisanki Wielkanocne” kultura  tradycji wielkanocnych w powiecie drawskim. Organizatorem  konkursu jest Złocieniecki Ośrodek Kultury.


PROTOKÓŁ

KONKURS  "PALMY,  PISANKI  WIELKANOCNE".
KULTURA TRADYCJI WIELKANOCNYCH W POWIECIE DRAWSKIM

Prace ocenione zostały w czterech kategoriach:
Palma zespołowo, Palma indywidualnie,
  Pisanka oraz Stroik wielkanocny,

W trzech przedziałach wiekowych:

Dzieci I – III klasa Szkoły Podstawowej
Dzieci IV – VI klasa Szkoły Podstawowej
Młodzież i Dorośli

 

Do tegorocznego konkursu zgłoszonych zostało 117 prac konkursowych, w czterech kategoriach: palma w kat. zespołowej, palma w kat. indywidualnej,  pisanka, stroik wielkanocny.

W  tym 30 palm , 41 stroików i 46 pisanek.

W trzech przydziałach wiekowych:

Dzieci kl. I-III Szkoły Podstawowej
Dzieci kl. IV-VI Szkoły Podstawowej
Młodzież i dorośli

Jury w składzie :

Wanda Beker - Kierownik Sekcji Pracy Socjalnej w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Złocieńcu

Urszula Simlat -  Lokalny przedsiębiorca,  – właścicielka  Apteki „ Deszczowa „ w Złocieńcu

Elżbieta Kordek - Plastyk, malarka,  instruktor-  pracująca w Złocienieckim Ośrodku Kultury

Po dokładnym obejrzeniu wszystkich zgłoszonych prac do konkursu, dokonało następującej oceny biorąc pod uwagę nawiązanie do tradycji Świąt Wielkanocnych, estetykę, pomysłowość, wykorzystanie materiałów  z ”wiejskiego podwórka”, wkład pracy w tworzeniu przepięknych palm, zręczność zdobienia pisanek oraz ładne kompozycje stroików, przyznało nagrody rzeczowe oraz dyplomy według następujących kategorii:

(Ogółem 58 nagród).

 PALMA w kat. Zespołowej

Dzieci I – III KL. Szkoły Podstawowej

I miejsce- Patrycja Rumowska, Nikola Małys  z Pomierzyna  Gmina Kalisz Pom.

II miejsce- Amelka Mańkowska, Oliwia Stańczyk, Miłosz Staniec, Agata Grams z Pomierzyna  Gmina Kalisz Pomorski

III miejsce- Kaja Brzozowska, Angelika Olejarz, Weronika Szmidt ze Złocieńca

Dzieci IV –VI kl. Szkoły Podstawowej

I miejsce- Koło Plastyczno – Dekoratorskie ze świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 1 w Złocieńcu

II miejsce- Patrycja Stodulska, Bogdan Stasiak, Wiktoria Morawska, Roksana Chyćko  ze Starej Studnicy  Gmina Kalisz Pomorski

III miejsce – Nikola Gaj, Roksana Rohn, Klaudia Ilczyszyn z Giżyna  Gmina Kalisz Pomorski

Młodzież i dorośli

I miejsce– Świetlica wiejska w Kosobudach

II miejsce – Elżbieta Kocoł, Elżbieta Kiełbasa, Agnieszka Popławska ze Świetlicy wiejskiej w Rzęśnicy

III miejsce- Joanna Olesiak, Anna Kosmala, Dorota Wojtewicz ze Świetlicy  wiejskiej w Lubieszewie

PALMA w kat. Indywidualnej

Dzieci I – III kl. Szkoły Podstawowej

I miejsce– Aleksandra Gloc z Drawska Pomorskiego

II miejsce– Martyna Ziętek ze Złocieńca

III miejsce– Julia Dołżycka ze Stawna

Dzieci IV – VI kl. Szkoły Podstawowej

I miejsce– Marta Bentkowska z Nowego Worowa

II miejsce– Wiktoria Skrobacka z Pomierzyna  Gmina Kalisz Pomorski

III miejsce– Patrycja Marcinkowska  z Pomierzyna Gmina  Kalisz Pomorski

Młodzież i dorośli

I miejsce– Teresa Sinderman z Darskowa

II miejsce– Anita Teodorczuk ze Starego Worowa

III miejsce–Dorota Ambroziak z Cieszyna

PISANKA

Dzieci I- III kl. Szkoły Podstawowej

I miejsce  - Kamil Kozioł z Warniłęgu

II miejsce– Jaśmina Chrzanowska z Drawska Pomorskiego

II miejsce – Maria Otłowska z Drawska Pomorskiego

III miejsce -  Julia Boral ze Złocieńca

Dzieci VI – VI kl. Szkoły podstawowej

I miejsce–Klaudia Hebda z Siekierczyna Gmina Limanowo

II miejsce– Kinga Markowska z  Poźrzadła Gmina  Kalisz Pomorski

III miejsce– Maciej Dolata ze Złocieńca

Wyróżnienie dla Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Bobrowie

Młodzież i dorośli

I miejsce- Renata Kiśleńczuk – Kaźmierczak  z Drawska Pomorskiego

II miejsce– Ryszard Glegoła z Wrocławia

III miejsce– Lucyna Kołodziej z Warniłęgu

Poza kategorią wiekową

Wyróżnienia specjalne dla Przedszkolaków :

Katarzyny Dopierały, Emilki Moździerz, Szymona Lipskiego, Natalii Nowakowskiej

STROIK

Dzieci I – III kl. Szkoły Podstawowej

I miejsce– Oliwia Leszczyszyn z Drawska Pomorskiego

II miejsce– Zuzanna Dolata ze Złocieńca

III miejsce – Jakub Olesiak z Lubieszewa

Dzieci IV – VI kl. Szkoły Podstawowej

I miejsce– Natalia Lipska ze Złocieńca

II miejsce–  Jagoda Banasiak z Pomierzyna Gmina Kalisz Pomorski

III miejsce– Nikodem Janicki ze Ślizna Gmina Kalisz Pomorski

Młodzież i dorośli

I miejsce– Halina Żoch ze Złocieńca                                  

II miejsce– Gabriela Gradzik  z Warniłęgu

III miejsce– Elżbieta Zaremba ze Złocieńca

Wyróżnienie dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Złocieńca                                 

JURY:

Wanda Beker

Urszula Simlat

Elżbieta Kordek

Wystawę będzie można oglądać, przez dwa tygodnie do 20.04.2012 roku.

Odbiór prac w dniach od 23.04 do30.04.2012r.

w godz. 08.30 – 19.00.

Złocieniecki Ośrodek Kultury ,ul. Połczyńska 6,

                  Prace nie odebrane w terminie przechodzą do dyspozycji organizatora.

Współpraca z partnerami

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus