logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem

SPOTKANIE AUTORSKIE

turcja_plakat
Kategoria
WYDARZENIE
Termin
2021-06-08 18:00 - 19:30

W poszukiwaniu Nowej Turcji

Reporterska podróż przez Turcję, od Stambułu po syryjskie pogranicze. Agnieszka Rostkowska, korespondentka polskich mediów w Turcji, rusza w drogę, by opisać zmiany zachodzące nad Bosforem. Autorka książki "Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji" opowie o Turcji, jakiej nie znamy – historiami jej mieszkańców. Zarówno tych, którzy oddychają w niej pełną piersią, jak i tych, którzy duszą się od gazu łzawiącego. Zapraszamy na pokaz zdjęć i zapadającą w pamięć opowieść o tym, że nadzieja i wolność nigdy nie giną – tylko zmieniają miejsce zamieszkania.

Agnieszka Rostkowska – dziennikarka, podróżniczka, autorka reporterskiej książki o Turcji „Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji”.

Była korespondentka polskich mediów w Turcji, relacjonowała m.in. masowe protesty, dramatyczne wydarzenia po próbie wojskowego zamachu stanu, a nawet festiwal zapasów wielbłądów na dalekiej prowincji. Zawsze w centrum bliskowschodnich wydarzeń, swoje zdjęcia i reporterskie opowieści od lat prezentuje na festiwalach podróżniczych. Obecnie współpracuje głównie z "Tygodnikiem Powszechnym", "Polityką", portalem OKO.press i prasą zagraniczną.

 
 

Terminy

  • 2021-06-08 18:00 - 19:30

Wspierane przez iCagenda

Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus